Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

23. prosince 2019
TWEET SDÍLET
Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

Proč s sebou nosit dvě zařízení, když jedno zastane práci i druhého – přesně to je argument pro pořízení mobilního telefonu s dobrým fotoaparátem. Ačkoli s mobilem neuděláte stejnou fotografii, jako s digitální zrcadlovkou nebo bezzrcadlovkou, přítomnost dvou a více fotojednotek ve smartphonu nabízí široké možnosti použití.

Proč pořizovat smartphone pro fotografování:

 • Nechcete s sebou nosit další samostatné zařízení
 • Potřebujete mít fotoaparát vždy po ruce
 • Často sdílíte fotografie na sociálních sítích
 • Není pro vás důležité dlouhé ohnisko pro sportovní a wildlife fotografii
 • Nemáte problém s vyšší cenou, která leckdy překročí cenu základní zrcadlovky

Pro výběr nejlepších modelů určených k fotografování jsme využili žebříček DxO Mark, který hodnotí obrazovou kvalitu fotoaparátů, objektivů a také mobilních telefonů. Se svou zkušeností nám pomohli také redaktoři webu MobilMania.cz. Odkazy vedou na náš web pro srovnávání cen Hledej ceny.cz.


Asus Zenfone 6: S otočným fotoaparátem za skvělé selfie

Cena:  není v prodeji hce counter

Nový Zenfone 6 je hlavní současný model Asusu a zaujme hned několika detaily. Hlavně bezrámečkovým designem a umístěním fotoaparátu. Ten je pouze na zadní straně, ovšem motoricky překlápěný, takže můžete pořizovat i kvalitní selfie.

Klepněte pro větší obrázek
 

Výklopný flipový foťák dokáže snímat scénu pod různým úhlem od 0 do 180°. Jeho pohyb po krocích lze realizovat automaticky pomocí tlačítek hlasitosti, anebo i ručně prostým tlačením prsty.

Co se týče samotné optiky a senzorů, Zenfone 6 obsahuje duální fotoaparát s hlavním 48Mpx senzorem na primárním objektivu se světelností f1.79 a sekundární čočkou pro širokoúhlý záběr 125° s 13Mpx senzorem.

Základní parametry

 • snímač: 48 Mpx
 • světelnost: F1,8
 • video: 3 840 × 2 160
 • ostření: autofokus
 • samostatná spoušť: ne
 • blesk: diodový

Témata článku: Technika, Průvodce nákupem, Fotomobily, iPhone

Určitě si přečtěte

Jak na mobilní Instagram v počítači

Jak na mobilní Instagram v počítači

Instagram je vyvinut speciálně pro operační systémy přenosných chytrých zařízení. Existují však způsoby, jak limity operačního systému obejít a s aplikací plnohodnotně pracovat i v počítači.

5 Helena Vyplelová

Fotografie týdne: Budu se jen dívat, slečno!

Fotografie týdne: Budu se jen dívat, slečno!

Sociologie se, jako většina společenských věd, nachází v jistém pnutí. Na jedné straně se snaží popsat procesy, jevy, spojení, která ve společnosti můžeme nacházet. Jde vlastně o činnost, která jako by se snažila zjistit si odstup od zkoumané skutečnosti.

Michal Černý