Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

6. srpna 2020
TWEET SDÍLET
Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

Proč s sebou nosit dvě zařízení, když jedno zastane práci i druhého – přesně to je argument pro pořízení mobilního telefonu s dobrým fotoaparátem. Ačkoli s mobilem neuděláte stejnou fotografii, jako s digitální zrcadlovkou nebo bezzrcadlovkou, přítomnost dvou a více fotojednotek ve smartphonu nabízí široké možnosti použití.

Proč pořizovat smartphone pro fotografování:

 • Nechcete s sebou nosit další samostatné zařízení
 • Potřebujete mít fotoaparát vždy po ruce
 • Často sdílíte fotografie na sociálních sítích
 • Není pro vás důležité dlouhé ohnisko pro sportovní a wildlife fotografii
 • Nemáte problém s vyšší cenou, která leckdy překročí cenu základní zrcadlovky

Pro výběr nejlepších modelů určených k fotografování jsme využili žebříček DxO Mark, který hodnotí obrazovou kvalitu fotoaparátů, objektivů a také mobilních telefonů. Se svou zkušeností nám pomohli také redaktoři webu MobilMania.cz. Odkazy vedou na náš web pro srovnávání cen Hledej ceny.cz.


Huawei P40 Pro – nejlepší fotomobil se čtyřmi objektivy

Cena: 22 631 Kč až 27 990 Kč hce counter

Huawei si připravilo již čtvrtou generaci špičkového telefonu, který navíc disponuje tím nejlepším, co je aktuálně možné v mobilní fotografii mít k dispozici. 

Klepněte pro větší obrázek

K pořizování fotografií slouží hned čtyři fotomoduly, které jsou značky Leica a tudíž slibují velmi dobrou optickou kvalitu, ta obrazová je pak také na velmi dobré úrovni. Mezi objektivy je jeden ultraširokoúhlý a k dispozici máte i pětinásobný optický zoom.

Displej mobilu má úhlopříčku 6,6" a nabídne velmi jemný obraz, hlavní fotoaparát má rozlišení 50 Mpx a nejlepší světelnost čtveřice objektivů je F1,9. Přední kamera pak nabídne dva objektivy a 32 Mpx.

Je však na místě upozornit, že v souvislosti s americkým embargem v prostředí schází jakékoli služby nebo aplikace Googlu včetně asi nejdůležitějšího marketu Google Play. Ten nahrazují vlastní služby Huawei Mobile Services (HMS) a obchod AppGallery, jehož nabídka je zatím spíše skromnější.

Základní parametry

 • snímač: 50 Mpx
 • světelnost: F1,9
 • video: 3 840 × 2 160
 • ostření: autofokus
 • samostatná spoušť: ne
 • blesk: dvoudiodový

Témata článku: Technika, Průvodce nákupem, Fotomobily, iPhone

Určitě si přečtěte

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

Malé kompaktní fotoaparáty jsou vhodné i pro pokročilé fotografy. Nabízejí výbornou obrazovou kvalitu a maximální kontrolu nad procesem fotografování. Současně jsou vždy po ruce.

40 Helena Vyplelová

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s vyměnitelným objektivem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

92 Helena Vyplelová