Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

23. prosince 2019
TWEET SDÍLET
Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

Proč s sebou nosit dvě zařízení, když jedno zastane práci i druhého – přesně to je argument pro pořízení mobilního telefonu s dobrým fotoaparátem. Ačkoli s mobilem neuděláte stejnou fotografii, jako s digitální zrcadlovkou nebo bezzrcadlovkou, přítomnost dvou a více fotojednotek ve smartphonu nabízí široké možnosti použití.

Proč pořizovat smartphone pro fotografování:

 • Nechcete s sebou nosit další samostatné zařízení
 • Potřebujete mít fotoaparát vždy po ruce
 • Často sdílíte fotografie na sociálních sítích
 • Není pro vás důležité dlouhé ohnisko pro sportovní a wildlife fotografii
 • Nemáte problém s vyšší cenou, která leckdy překročí cenu základní zrcadlovky

Pro výběr nejlepších modelů určených k fotografování jsme využili žebříček DxO Mark, který hodnotí obrazovou kvalitu fotoaparátů, objektivů a také mobilních telefonů. Se svou zkušeností nám pomohli také redaktoři webu MobilMania.cz. Odkazy vedou na náš web pro srovnávání cen Hledej ceny.cz.


Asus Zenfone 6: S otočným fotoaparátem za skvělé selfie

Cena: 

Nový Zenfone 6 je hlavní současný model Asusu a zaujme hned několika detaily. Hlavně bezrámečkovým designem a umístěním fotoaparátu. Ten je pouze na zadní straně, ovšem motoricky překlápěný, takže můžete pořizovat i kvalitní selfie.

Klepněte pro větší obrázek
 

Výklopný flipový foťák dokáže snímat scénu pod různým úhlem od 0 do 180°. Jeho pohyb po krocích lze realizovat automaticky pomocí tlačítek hlasitosti, anebo i ručně prostým tlačením prsty.

Co se týče samotné optiky a senzorů, Zenfone 6 obsahuje duální fotoaparát s hlavním 48Mpx senzorem na primárním objektivu se světelností f1.79 a sekundární čočkou pro širokoúhlý záběr 125° s 13Mpx senzorem.

Základní parametry

 • snímač: 48 Mpx
 • světelnost: F1,8
 • video: 3 840 × 2 160
 • ostření: autofokus
 • samostatná spoušť: ne
 • blesk: diodový

Témata článku: Technika, Průvodce nákupem, Fotomobily, iPhone

Určitě si přečtěte

6 tipů pro lepší kompozici fotografií – vylepšete jednoduše své snímky

6 tipů pro lepší kompozici fotografií – vylepšete jednoduše své snímky

Dobrou fotografii poznáte jednoduše podle toho, že vás na první pohled něčím zaujme, to „něco“ však obvykle nejste schopni snadno popsat. Ve valné většině případů se totiž takový snímek vyznačuje povedenou kompozicí.

1 Petr Březina

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s vyměnitelným objektivem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

92 Helena Vyplelová