Nejen větší senzor, ale i širší objektiv. DJI představilo Pocket 2

21. října 2020
TWEET SDÍLET

DJI Pocket 2 je mini kamera poskytující svému uživateli tříosou stabilizaci, podobně jako gimbal. Novinka se oprostila od přídomku Osmo a zaměřila se na výkon. Pořád si přitom zachovává kompaktní rozměry a nízkou váhu, která je pouhých 117 g.

Nový 1/1,7“ snímač pracuje v tandemu s novým objektivem s ekvivalentem 20 mm a F1,8 (Osmo Pocket mělo 1/2,3“, detailně porovnat obě zařízení můžete přímo na webu výrobce). Jeho rozlišení je 16Mpx pro fotografie ve standardním režimu, ale dokáže zachytit až 64Mpx snímky v režimu vysokého rozlišení.

Pocket 2 dokáže nahrávat 4K video rychlostí až 60 snímků za sekundu při datovém toku 100 Mb/s. Společnost DJI přidala podporu HDR a zařízení nyní nabízí až 8násobné přiblížení pomocí režimu s vysokým rozlišením (64 Mpx) nebo 4× bezztrátové přiblížení (při fotografování na 16 Mpx nebo nahrávání videa v 1080p). 

DJI také vylepšilo zaostřovací systém, který by měl umožnit sledování pohybujících se objektů ještě  rychleji a přesněji, než to umělo Osmo Mobile. Funkce Hybrid 2.0 AF k tomu využívá kombinaci kontrastu a fázové detekce.

Vylepšení přišlo i s nahráváním audia, které bylo slabinou předchozí verze. DJI Matrix Stereo je nový zvukový systém využívající řadu čtyř mikrofonů k zachycení „pohlcujícího zvukového zážitku“ – alespoň tak nový zvuk charakterizuje společnost. Přibyly zde ještě další funkce.

Directional Audio vylepšuje záznam zvuku z mikrofonů, aby zachytilo co nejvíce drobností. Pomocí funkce SoundTrack upravuje zařízení zvuk podle toho, kam směřuje jeho fotoaparát, zatímco funkce Audio Zoom při přiblížení fotoaparátu zužuje zvukové pole. Chcete-li dále odfiltrovat nežádoucí zvuky na pozadí, je k dispozici redukce hluku větru, která pomáhá udržovat čistý zvuk ve venkovním prostředí. 

Zařízení samozřejmě nabízí různé režimy fotografování a nahrávání videa, jak jsme ostatně od výrobce zvyklí. Nechybí tak profesionální režim s kompletním ručním vstupem nastavení hodnot, ActiveTrack 3.0 se sledováním objektu, Slow Motion, Timelapse, Hyperlapse, Motionlapse, Panorama, živý přenos na sociální média nebo např. i režim příběhu. Integrovaná baterie vydrží na jeden zápřah po dvě hodiny, plně se nabije za hodinu a čtvrt.

S novým hardwarem pak přichází i řada nového příslušenství. DJI Pocket 2 tak můžete rozšířit o nabíjecí či vodotěsné pouzdro, bezdrátové mikrofony, prodlužovací tyče, systém podpory smartphonu atd. Než bude zařízení k dispozici u autorizovaných prodejců, můžete jej již objednat na webu DJI. Cena startuje na částce 369 euro (cca 10 100 Kč).

Témata článku: Příslušenství, Akční kamery, DJI, Akční kamery na Heureka.cz


Ostření v digitální fotografii – fázové, kontrastní a hybridní, které je lepší?

Ostření v digitální fotografii – fázové, kontrastní a hybridní, které je lepší?

Povedená fotografie by měla mít nejen svoji specifickou atmosféru a povedenou kompozici, ale zejména by měla být ostrá.

Petr Březina
Fotoškola
Nejlepší objektivy a příslušenství pro fotografy. Tipy pod stromeček

Nejlepší objektivy a příslušenství pro fotografy. Tipy pod stromeček

Správné fotografické příslušenství může v mnoha situacích značně ulehčit práci. S objektivy je to velmi podobné, proto přinášíme několik tipů, po čem sáhnout.

Petr Březina
Objektivy
Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s plnoformátovým snímačem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

Petr Březina
Full-frame
6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

Helena Vyplelová
Fotografický software
6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

časopis Computer
Fotografický softwareFotoškola
Jak na digitalizaci kinofilmových fotografií

Jak na digitalizaci kinofilmových fotografií

Petr Březina
Analogová fotografieFotoškola