Nejen větší senzor, ale i širší objektiv. DJI představilo Pocket 2

21. října 2020
TWEET SDÍLET

DJI Pocket 2 je mini kamera poskytující svému uživateli tříosou stabilizaci, podobně jako gimbal. Novinka se oprostila od přídomku Osmo a zaměřila se na výkon. Pořád si přitom zachovává kompaktní rozměry a nízkou váhu, která je pouhých 117 g.

Nový 1/1,7“ snímač pracuje v tandemu s novým objektivem s ekvivalentem 20 mm a F1,8 (Osmo Pocket mělo 1/2,3“, detailně porovnat obě zařízení můžete přímo na webu výrobce). Jeho rozlišení je 16Mpx pro fotografie ve standardním režimu, ale dokáže zachytit až 64Mpx snímky v režimu vysokého rozlišení.

Pocket 2 dokáže nahrávat 4K video rychlostí až 60 snímků za sekundu při datovém toku 100 Mb/s. Společnost DJI přidala podporu HDR a zařízení nyní nabízí až 8násobné přiblížení pomocí režimu s vysokým rozlišením (64 Mpx) nebo 4× bezztrátové přiblížení (při fotografování na 16 Mpx nebo nahrávání videa v 1080p). 

DJI také vylepšilo zaostřovací systém, který by měl umožnit sledování pohybujících se objektů ještě  rychleji a přesněji, než to umělo Osmo Mobile. Funkce Hybrid 2.0 AF k tomu využívá kombinaci kontrastu a fázové detekce.

Vylepšení přišlo i s nahráváním audia, které bylo slabinou předchozí verze. DJI Matrix Stereo je nový zvukový systém využívající řadu čtyř mikrofonů k zachycení „pohlcujícího zvukového zážitku“ – alespoň tak nový zvuk charakterizuje společnost. Přibyly zde ještě další funkce.

Directional Audio vylepšuje záznam zvuku z mikrofonů, aby zachytilo co nejvíce drobností. Pomocí funkce SoundTrack upravuje zařízení zvuk podle toho, kam směřuje jeho fotoaparát, zatímco funkce Audio Zoom při přiblížení fotoaparátu zužuje zvukové pole. Chcete-li dále odfiltrovat nežádoucí zvuky na pozadí, je k dispozici redukce hluku větru, která pomáhá udržovat čistý zvuk ve venkovním prostředí. 

Zařízení samozřejmě nabízí různé režimy fotografování a nahrávání videa, jak jsme ostatně od výrobce zvyklí. Nechybí tak profesionální režim s kompletním ručním vstupem nastavení hodnot, ActiveTrack 3.0 se sledováním objektu, Slow Motion, Timelapse, Hyperlapse, Motionlapse, Panorama, živý přenos na sociální média nebo např. i režim příběhu. Integrovaná baterie vydrží na jeden zápřah po dvě hodiny, plně se nabije za hodinu a čtvrt.

S novým hardwarem pak přichází i řada nového příslušenství. DJI Pocket 2 tak můžete rozšířit o nabíjecí či vodotěsné pouzdro, bezdrátové mikrofony, prodlužovací tyče, systém podpory smartphonu atd. Než bude zařízení k dispozici u autorizovaných prodejců, můžete jej již objednat na webu DJI. Cena startuje na částce 369 euro (cca 10 100 Kč).

Témata článku: Akční kamery, DJI

Určitě si přečtěte

Zenjix Soratama – předsádka, která vám pomůže s kreativitou

Zenjix Soratama – předsádka, která vám pomůže s kreativitou

Petr Březina

Petr Březina
Příslušenství
6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

15 časopis Computer

časopis Computer
SoftwareFotoškola
Nejlepší objektivy a příslušenství pro fotografy, které určitě chcete mít ve fotobrašně

Nejlepší objektivy a příslušenství pro fotografy, které určitě chcete mít ve fotobrašně

správné fotografické příslušenství může v mnoha situacích značně ulehčit práci. S objektivy je to velmi podobné, proto přinášíme několik tipů, po čem sáhnout.

2 Petr Březina

Petr Březina
Objektivy