Nedovolte nikomu smazat vaše fotografie– s Peek-a-View je možné pouze prohlížení

12. února 2020
TWEET SDÍLET

Případů, kdy můžete velice snadno přijít o své fotografie, je hned několik. Můžete půjčit svůj telefon dítěti, které neobratnými pohyby prstů nahází fotografie do koše. V každém případě aplikace Peek-a-View jakýmkoli ztrátám předejde.

Již malá dítka se stávají závislá na mobilních telefonech a tabletech. Uklidní je nejen pohádky přehrávané skrze YouTube, ale i prohlížení fotografií z výletů nebo oslav. Z vlastní zkušenosti vím, že není problém, aby různé snímky „omylem“ skončily v koši. V systému iOS se sice smazané snímky ponechávají ještě po 30 dní, než o ně nadobro přijdete, jenže když album pravidelně nekontrolujete, může pak být pozdě.

A tomu se právě snaží zabránit velice jednoduchá aplikace Peek-a-View, která je zdarma dostupná pro iPhony a iPady. Ve výchozím nastavení vám zobrazí vaše nejnovější fotografie ve fotogalerii, ale lze ji nakonfigurovat i tak, aby zobrazovala pouze konkrétní album. Snadno tak omezíte přístup jen na ty snímky, které skutečně chcete ukazovat. To se hodí zejména i v případě, že používáte zařízení pro soukromé a pracovní účely a nechcete obchodním partnerům ukazovat např. své ratolesti.

Zároveň zde neexistuje žádný způsob, jak fotografie smazat. Aplikace totiž nezapisuje do aplikace Fotky žádná data, takže skutečně slouží jen a pouze jako prohlížeč. Kvůli tomu také neposkytuje žádné jiné funkce, vyjma podpory tmavého režimu, možnosti přehrávat Live Photos, GIF soubory a videa přímo v náhledu galerie.

Bohužel se ale najde jedno omezení. I když je totiž titul zdarma, zobrazí vám jen 20 posledních fotek z každého alba. K tomu, abyste měli plnou vládu nad celou galerií tak musíte podstoupit jednorázový nákup uvnitř aplikace v hodnotě 129 Kč.

Základní informace:

  • Název: Peek-a-View
  • Vývojář: Limitliss LLC
  • Velikost: 3,7 MB
  • Cena: Zdarma s In-App nákupem (129 Kč)
  • Odkazy: Web aplikace, stažení v App Store

Témata článku: Fotomobily, Fotoaplikace, Fotoslužby

Určitě si přečtěte

Fotografie týdne: Zázrak a jeho různé podoby

Fotografie týdne: Zázrak a jeho různé podoby

Říci, co je to vlastně zázrak, je velice problematické. Zázrak je etymologicky to, co se stane za zrakem.

Michal Černý

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

16 Petr Březina

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

1 Adam Kos