Nedovolte nikomu smazat vaše fotografie– s Peek-a-View je možné pouze prohlížení

12. února 2020
TWEET SDÍLET

Případů, kdy můžete velice snadno přijít o své fotografie, je hned několik. Můžete půjčit svůj telefon dítěti, které neobratnými pohyby prstů nahází fotografie do koše. V každém případě aplikace Peek-a-View jakýmkoli ztrátám předejde.

Již malá dítka se stávají závislá na mobilních telefonech a tabletech. Uklidní je nejen pohádky přehrávané skrze YouTube, ale i prohlížení fotografií z výletů nebo oslav. Z vlastní zkušenosti vím, že není problém, aby různé snímky „omylem“ skončily v koši. V systému iOS se sice smazané snímky ponechávají ještě po 30 dní, než o ně nadobro přijdete, jenže když album pravidelně nekontrolujete, může pak být pozdě.

A tomu se právě snaží zabránit velice jednoduchá aplikace Peek-a-View, která je zdarma dostupná pro iPhony a iPady. Ve výchozím nastavení vám zobrazí vaše nejnovější fotografie ve fotogalerii, ale lze ji nakonfigurovat i tak, aby zobrazovala pouze konkrétní album. Snadno tak omezíte přístup jen na ty snímky, které skutečně chcete ukazovat. To se hodí zejména i v případě, že používáte zařízení pro soukromé a pracovní účely a nechcete obchodním partnerům ukazovat např. své ratolesti.

Zároveň zde neexistuje žádný způsob, jak fotografie smazat. Aplikace totiž nezapisuje do aplikace Fotky žádná data, takže skutečně slouží jen a pouze jako prohlížeč. Kvůli tomu také neposkytuje žádné jiné funkce, vyjma podpory tmavého režimu, možnosti přehrávat Live Photos, GIF soubory a videa přímo v náhledu galerie.

Bohužel se ale najde jedno omezení. I když je totiž titul zdarma, zobrazí vám jen 20 posledních fotek z každého alba. K tomu, abyste měli plnou vládu nad celou galerií tak musíte podstoupit jednorázový nákup uvnitř aplikace v hodnotě 129 Kč.

Základní informace:

  • Název: Peek-a-View
  • Vývojář: Limitliss LLC
  • Velikost: 3,7 MB
  • Cena: Zdarma s In-App nákupem (129 Kč)
  • Odkazy: Web aplikace, stažení v App Store

Témata článku: Fotomobily, Fotoaplikace, Fotoslužby

Určitě si přečtěte

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

36 Petr Březina

Petr Březina
Technika
Zenjix Soratama – předsádka, která vám pomůže s kreativitou

Zenjix Soratama – předsádka, která vám pomůže s kreativitou

Petr Březina

Petr Březina
Příslušenství
Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

10 Petr Březina

Petr Březina
Fotomobily