Návštěva ve snovém světě

Návštěva ve snovém světě

Dnes jsme s naší výpravou po galerii DigiAreny doputovali do kategorie abstraktní fotografie. Ačkoliv bývají tyto snímky mnohdy na pomezí fotografie a grafiky, tentokrát tomu tak není. Pojďte se s námi ponořit do tajemných vod zvláštního světa.

 


Iluze
Michal Škrabálek

 
Autorství dnešního vítězného snímku si připsal Michal Škrabálek, že vám jeho jméno něco říká? Není divu, jiná Michalova fotografie zvítězila mezi deseti nejlepšími snímky v kategorii architektura. Mimo jiné ho také můžete znát z naší fotoškoly.
 
Michalova fotografie je prakticky jedinou, která zobrazuje něco "hodně podobného realitě". Snímky na ostatních místech první desítky jsou většinou abstrakcí v pravém slova smyslu a občas bychom těžko hádali, co že bylo ve skutečnosti snímyným objektem. Po stránce autorské je nejúspěšnější Petra Kučerová, v první desítce má hned dva snímky.
 
Ačkoliv všechny snímky stojí za to, aby se člověk na chvíli zastavil, dovolím si vypíchnout fotografii "Hra s kouřem" od autora s přezdívkou "aalaal", nepřipomíná vám něco? Ano i mě připomíná postavu těhotné ženy a nejsem sám, stačí si přečíst příspěvky v diskusi ke snímku.
 
Všem autorům přejeme mnoho dalších úspěchů a dobré světlo v nastávajícím barevném podzimu.
 


Prstenec
verah


Fantazie
Jovo


... Velká voda ...
Petra Kučerová


Listová variace
Petr Sládek


...mandala...
mahol


Hra s kouřem
aalaal


..DEEP BLUE..
Petra Kučerová


.:I:.
Jan Bambas


kouzelná hlubina
zrzi1

Množství dalších inspirativních fotografií, nejen z kategorie abstraktní fotografie, naleznete v naší galerii:

http://galerie.digiarena.cz

Určitě si přečtěte

Články odjinud