29
Fotogalerie

Narrative Clip – váš fotografický deník

Narrative Clip je plně automatický nositelný fotoaparát, který ve vámi zvoleném časovém rozpětí pořídí snímek. Už tak nikdy nepřijdete o žádný vzácný moment ze svého života.

V základu je fotoaparát nastaven na třicetisekundový interval, kdy Narrative Clip pořídí snímek. Ten si ale můžete změnit, aby fotografoval každých 10 sekund či třeba až 2 minuty. Když na fotoaparát navíc dvakrát poklepete, pořídí snímek i mimo určený interval.

Pokud potřebujete zdokumentovat událost a nechcete mít výstup v podobě videa jako u GoPro, může vám být Narrative Clip ideálním společníkem.

Obrázek 1_1.JPGObrázek 1_2.JPG
Malý rozměry, velký svým potenciálem – to je Narrative Clip.

Produkt je navíc malý, nenápadný (alespoň v černé barvě) a vydrží vám v chodu po dva dny. Nabíjí se pomocí microUSB konektoru, kabel je součástí balení. Konektor je však kryt gumovou záslepkou, která po několika použitích začne odstávat.

Pořízený záznam se ukládá do paměti zařízení, které dokáže pojmout až 8 000 snímků, což je akorát na zaznamenání cca dvou dnů. Stav nabití vám signalizují 4 LED diody umístěné na těle. Vyjma čočky fotoaparátu a spony k uchycení na oděv již není obsaženo žádné tlačítko natož displej.

Vytvářejte archív svého života den po dni a foťte i tam, kde je to obvykle nemožné

Fotoaparát má světelnost F2,2 a rozlišení 5 megapixelů. Velké umění s ním rozhodně neuděláte, pro momentky z průběhu nějaké akce je ale ideální. Nemusíte vytahovat mobilní telefon ani kompakt.

 

Party, narozeniny, svatby, výlety, dovolené – k čemu Narrative využijete právě vy, je jen na vás. Se mnou obešel jak městské slavnosti, tak křest neteře a byl i na mé vlastní svatbě. Fotografiím se přiřadí i GPS pozice.

Obrázek 2_1.JPGObrázek 2_2.JPG
Díky sponě upnete klip kamkoli. Mohla by ale být pevnější.

Kam si Narrative Clip připnete, záleží jen na vás a vaší kreativitě. Ať jej přichytíte za kapsu u košile, saka, budete jej mít na přezce tašky, batohu nebo klobouku. Natočení nijak nevadí, chytrý algoritmus aplikace totiž obraz narovná. Negativem je však úhel záběru 70°, který je příliš úzký pro fotografování na krátkou vzdálenost – širší záběr s možností ořezu by byl mnohem vhodnější.

Na snímky se ale podíváte až po synchronizaci s počítačem a následně aplikací. Fotky se totiž z Clipu nejdříve nahrají na Cloud, kde se chvíli optimalizují. Když je akce dokonána, přijde vám notifikace na váš mobilní telefon. Mimo něho je ale můžete prohlížet i na webu.

Plusy

 • Nenápadné provedení
 • Malé rozměry

Mínusy

 • Fotí na výšku

Technické parametry

 • rozlišení 5 Mpx;
 • kapacita: paměť až na 8 000 snímků
 • úhel záběru: 70°
 • světelnost: F2,2
 • poměr stran 4:3
 • formát snímků: JPG
 • výdrž na plné nabití: 30 hodin
 • další: integrovaný GPS modul a polohový senzor; indikace zbývající kapacity baterie pomocí 4 LED diod; nabíjení přes microUSB
 • rozměry: 36 × 36 × 9 mm
 • hmotnost: 20 g

Cena

 • 4 659 Kč vč DPH

Fotoaparát Narrative Clip nám způjčil internetový obchod EasyStore.cz

Pokračování 2 / 3

Aplikace Narrative

K získání snímků z Narrative Clip potřebujete stejnojmennou aplikaci. Ta může být na chytrém telefonu se systémem iOS nebo Android, ale postačí vám i jen počítač, na kterém rozběhnete aplikaci webovou.

Co se týče mobilní aplikace, není nijak složitá a má dobře našlápnuto, chybí ji však pár základních prvků, které kdyby uměla, byla by o úroveň výše.

Obrázek 3.pngObrázek 4.png
Zelená šipka v „mých momentech“ značí, že je album již sdílené.

Protože je aplikace Narrative jakousi sociální sítí, musíte v ní mít založený účet. To také proto, abyste mohli ke svým fotografiím přistupovat – je třeba mít na paměti, že vaše snímky, dokud si je nestáhnete, budou umístěny v Cloudu (u mobilních telefonů je tedy nutné internetové připojení). Načítání snímků v galerii aplikace díky tomu také chvilku trvá.

Rozraní se dělí na několik sekcí, kdy první je My Moments. Do ní se skládají vaše momenty, což jsou jednotlivá alba pořízená v navazujícím čase. I za jednu událost můžete mít ale alb více, pokud je mezi snímky delší časová pauza – když Narrative Clip dáte do kapsy, nebo jej položíte čočkou na stůl, přestane záznam pořizovat. Má to však i svá ale, kdy zařízení ne vždy pořídí snímek za zhoršených podmínek či v temnějším interiéru. Zde se tedy jedná o vaše „rozpracované“ alba, která můžete editovat. Nejsou také nahrány do druhé záložky – Explore.

Obrázek 5.pngObrázek 6.png
Co jakýkoli uživatel nasdílí, vy vidíte.

Explore je časovou osou uživatelů produktu. Když se rozhodnete zveřejnit svůj moment, zobrazí se zde ostatním uživatelům. Stejně jako vy si můžete prohlížet alba jejich, mohou oni ty vaše. Snímky však nemohou mazat ani nijak označovat – toto je čistě na vás. Jde zde označovat alba jako „To se mi líbí“, lze je i komentovat. Vy sami můžete postavy na snímku označit, tím uživateli aplikace odešlete notifikaci. Jedině tak se dozví, že je někde zvěčněn. Sledování uživatelů zde nefunguje – buď všichni, nebo nikdo.

Ve Favorites najdete snímky, které jste si ohvězdičkovali. Poslední Notifications vás informuje o všech událostech týkající se vašeho účtu, které se v síti učiní. Když je něco jednoduchého, bývá to na úkor možností. Aplikace vám tak neumožní sebemenší editaci snímků. Ty si tak musíte nejdříve stáhnout do paměti svého zařízení a následně nahrát do nějakého editoru.

Plusy

 • Jednoduché a přehledné rozhraní
 • Hromadné označování snímků

Mínusy

 • Slabé sociální prvky
 • Žádná základní úprava

Základní informace

Pokračování 3 / 3

Ukázkové fotografie a shrnutí

Narrative Clip je zajímavý produkt, který vám poskytne časosběrné snímky z celého dne, ať se pohybujete kdekoli. Navíc díky chytrému algoritmu aplikace odstraní nepovedené a rozmazané snímky (nebo se o to alespoň pokusí).

Mírným nedostatkem je relativně úzký úhel záběru 70°, přeci jen pro pořizování snímků tzv. od pasu či od hrudníku by byl vhodnější širší záběr s možností ořezu.         

Ať už byste podobné zařízení využili, či ne, úspěch dozajista má. Tvůrci totiž co nevidět uvedou na trh jeho druhou verzi, která sice trošku přibrala na váze a rozměrech, zato bude umět pořídit snímky o rozlišení 8 MPx a videozáznam 1 080p.

Obrázek 13.JPG
Na oficiálních stránkách produktu lze již předobjednat jeho druhou generaci.

Demosnímky

Obrázek 7.jpgObrázek 8.jpg
Pokud zařízení uchytíte za horní kraj kapsy třeba u košile, snímky budou v poměru stran 3:4. Pokud jej ale otočíte o 90 stupňů, již budou 4:3 (snímky jsou bez úpravy).
Obrázek 9_1.jpgObrázek 9_2.jpg
Obrázek 9_3.jpgObrázek 9_4.jpg
Vlevo snímky zdrojové, vpravo ty upravené aplikací Mextures.
Obrázek 10_1.jpgObrázek 10_2.jpg
Obrázek 10_3.jpgObrázek 10_4.jpg
Vlevo snímky zdrojové, vpravo ty upravené aplikací TinType.
Obrázek 11_1.jpgObrázek 11_2.jpg
Obrázek 11_3.jpgObrázek 11_4.jpg
Vlevo snímek zdrojový, vpravo ten upravený aplikací Snapseed.
Obrázek 12_1.jpgObrázek 12_2.jpgObrázek 12_3.jpgObrázek 12_4.jpg
Obra╠üzek 12_5.jpgObra╠üzek 12_6.jpg 
Snímky bez úpravy.

 

 

Určitě si přečtěte

Články odjinud