Náramek Wristcam přidá vašim Apple Watch hned dvě kamery. Cena ale není nízká

9. prosince 2020
TWEET SDÍLET

Už od vydání prvních Apple Watch si jejich uživatelé kladou otázku, kdy americká společnost do svých hodinek implementuje i kamery. Zatím se tak nestalo a zařízení tak umí fungovat jen v podobě náhledu scény z kamer propojeného iPhonu. Řemínek Wristcam tento „neduh“ ale řeší. Jen ta jeho cena se vám nebude líbit.

Wristcam nabídne dvě kamery Sony, kdy ta směrovaná na vás disponuje rozlišením 2 MPx a dokáže nahrávat video v rozlišení 1080p. Druhá kamera nabízející orientaci směrem od vás – pro snímání okolních scén – už zaznamenává statické snímky v rozlišení 8 MPx a video v rozlišení 4K.

Pomocí doprovodné aplikace pak můžete přímo na hodinkách živě streamovat video, jejich displej využívat jako živý hledáček k pořizování obsahu, umožní vám ale i procházení galerie a sdílení pořízeného obsahu.

Aby bylo jednoznačné, že probíhá zaznamenávání, jsou vedle obou kamer jasné LED. Ty při fotografování vydají jediný světelný puls, při nahrávání videa už ale nepřetržitě blikají. Vedle každé kamery jsou také obsaženy mikrofony a náramek obsahuje i tlačítko rychlého snímání. Výdrž baterie by měla být při běžném používání celodenní, řemínek byste tedy měli nabíjet stejně často, jako samotné hodinky.

Wristcam je voděodolný až do metrové hloubky po dobu půl hodiny. Obsahuje 8 GB interní paměti, což  vystačí přibližně na 2 000 fotografií nebo hodinu videa. Nechybí Wi-Fi (2,4 a 5 GHz) a Bluetooth (5.0). Apple dokonce poskytl náramku oficiální certifikaci a ten je tak podporován modely Apple Watch Series 1 až 6 a iPhony 6s a novějšími.

V baletní produktu najdete více délek náramku, nabíjecí kabel a napájecí adaptér. Je k dispozici pro všechny varianty pouzder a vyveden ve více barevných variantách (černá, bílá, šedá, růžová atd.). Náramek je již v předprodeji a to za poměrně vysokých 299 dolarů (cca 8 tisíc Kč). Jeho distribuce se plánuje od března 2021.

Témata článku: Technika, Příslušenství, Fotoaplikace, iPhone, Apple, Fotoslužby, iOS

Určitě si přečtěte

Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s plnoformátovým snímačem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

20 Petr Březina

Petr Březina
Full-frame
V akci s Canonem RF 15–35 mm F2,8 L IS USM – Boj o ostrost

V akci s Canonem RF 15–35 mm F2,8 L IS USM – Boj o ostrost

Sám Canon jej označuje jako mimořádně ostrý, nejrychlejší širokáč a jeden ze tří základních profi objektivů pro systém EOS RF. Tak jsme se na něj rozhodli podívat podrobněji.

3 Filip Šťastný

Filip Šťastný
ObjektivyCanonTesty
Fotografie týdne: když je všechno vzhůru nohama

Fotografie týdne: když je všechno vzhůru nohama

4 Michal Černý

Michal Černý
Fotografie týdne
6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

15 časopis Computer

časopis Computer
Fotografický softwareFotoškola
Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

17 Petr Březina

Petr Březina
Fotomobily