Na Twitter už dáte Live Photos a publikujete kvalitní fotografie

19. prosince 2019
TWEET SDÍLET
Na Twitter už dáte Live Photos a publikujete kvalitní fotografie

Telefony iPhone umí pořizovat Live Photos už od roku 2015. Pokud jste je však chtěli sdílet v sociální síti Twitter, vždy se tak stalo pouze s titulním snímkem viditelným v galerii fotek. To se konečně mění. Stejně jako kvalita publikovaných JPG souborů, které jsou nově v maximální možné kvalitě.

O novinkách informoval samotný kanál Twitteru. Pokud tedy chcete v síti publikovat celou Live fotku, stačí vybrat snímek, který byl takto pořízen a zvolit tlačítko GIF. Že se publikuje celý animovaný příspěvek zjistíte tak, že se začne v kompozici tweetu přehrávat. Pokud se tak neděje, publikujete stále jen statickou fotografii. Kvalita takového příspěvku je ale přece jen omezená (animované Live Photos titulní snímek ořezávají).

Ne tak, co se klasických JPG souborů publikovaných v síti týče. Twitter se totiž zaměřil i na zlepšení kvality publikovaného obsahu, tedy především fotografií. Ty nově neprochází takovou kompresí a dá se říci, že pokud nechcete nahrát skutečně obří soubory, nebudou snímky kvalitativně nijak trpět.

Limity sice pořád jsou, měly by však být maximálně „vstřícné“. Pokud tedy publikujete snímek s nejvyšším rozlišením jedné strany  4096 pixelů, nebude  nijak zmenšován, pokud zároveň nepřesáhne 5MB velikost. To samozřejmě neplatí o náhledových snímcích. Pro zachování plynulého načítání a šetření zejména mobilních dat zůstává jejich komprimace stejná. Abyste tedy viděli snímek v plné kvalitě, je nutné si jej rozkliknout. Po novém roce se však zlepší i kvalita profilových fotografií a dalšího vizuálního obsahu.

Novinky jsou rozhodně přínosné. V prvním případě už nemusíte využívat aplikací třetích stran, které vaše snímky na animované GIF soubory převáděly. V tom druhém pak chce Twitter oslovit zejména ty, kteří sdílejí především vizuální obsah a dosud k tomu používali zejména sítě k tomu určené.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Témata článku: Fotomobily, Fotoaplikace, iPhone, iOS, Android

Určitě si přečtěte

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

Na internetu najdeme řadu tzv. free fotoeditačních programů, které se mohou stát alternativou k placeným aplikacím. Řada z nich nabízí opravdu široké možnosti úprav fotografií. Které patří mezi ty nejlepší?

33 Helena Vyplelová

Jak na mobilní Instagram v počítači

Jak na mobilní Instagram v počítači

Instagram je vyvinut speciálně pro operační systémy přenosných chytrých zařízení. Existují však způsoby, jak limity operačního systému obejít a s aplikací plnohodnotně pracovat i v počítači.

5 Helena Vyplelová