MOZA má další gimbal. Tento je čistě pro smartphony a umí pracovat i s nativní fotoaplikací

8. července 2020
TWEET SDÍLET

Společnost Gudsen uvedla nový gimbal MOZA Mini-MX, který je navržen pro chytré telefony. Umožní vám natáčet nejen horizontální filmové záběry, ale samozřejmě i ty vertikální, určené především k publikování v sociálních sítích. Po složení má navíc velice kompaktní rozměry a co je důležité, umí pracovat s nativními fotografickými aplikacemi.

Bez instalování speciální aplikace do telefonu s ním komunikuje standardně skrze technologii Bluetooth, takže v prostředí nativních fotografických aplikací operačních systémů funguje jako dálková spoušť (stejně jako u jakýchkoli jiných titulů stažených z aplikačních obchodů). Díky tomu si navíc může gimbal kdokoli vyzkoušet se svým telefonem, aniž by musel hledat a instalovat patřičné aplikace.

Stabilizace je zajištěna tzv. Deep Red algoritmem, který pomáhá zvládat extrémní pohyby při chůzi i běhu. Gimbal je také vybaven sledováním objektu (včetně automatického ostření) a řadou různých režimů fotografování, které si na něm lze ručně navolit – a proto také není třeba specializovaných aplikací, i když máte možnost stáhnout si tu od výrobce.

Moza Genie (zdarma pro Android a iOS) poskytuje mnoho funkcí, mezi které např. patří i ovládání gesty, pokud filmujete sami sebe. Nabízí i editaci záznamů a jejich jednoduchý střih.

Maximální užitečné zatížení zařízení je 280 g, takže gimbal pojme veškeré moderní smartphony i s pouzdry, snad vyjma některých robustních outdoorových telefonů. Příjemné jsou i rozměry. V rozloženém stavu má Mini-MX 12 × 12 × 26,5 cm a ve složeném dokonce jen 7,5 x 5 x 17 cm.

Váha je 400 g a použitý materiál je převážně plastový, má ale mírnou texturu, aby byl příjemnější na dotek a tolik „neklouzal“. Integrovaná baterie o 2000mAh vydrží gimbal napájet po 20 hodin, plně se pak nabije za 2,5 hodiny skrze USB-C konektor.

MOZA Mini-MX je nyní v předprodeji za 89 USD (cca 2 150 Kč). Dodávky k prvním zájemcům by měli být odesílány záhy po objednání. V případě zájmu můžete objednávat na stránkách výrobce Gundsen.

Témata článku: Příslušenství, Video, Stabilizátory, Stativy

Určitě si přečtěte

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

Malé kompaktní fotoaparáty jsou vhodné i pro pokročilé fotografy. Nabízejí výbornou obrazovou kvalitu a maximální kontrolu nad procesem fotografování. Současně jsou vždy po ruce.

40 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Technika