Most přes řeku USB

7. července 2004
TWEET SDÍLET
Penta Strakonice přichází v červenci na český trh se zajímavou novinkou – kapesním rozhraním, sloužícím k propojení různých USB paměťových zařízení mezi sebou, a to bez nutnosti připojení k počítači.

Krabička velikosti vizitky, napájená dvěma tužkovými bateriemi, nese název Delkin USB Bridge a kromě tří ovládacích tlačítek má už jen dva konektory USB. Právě v jejich přítomnosti spočívá půvab tohoto kapesního pomocníka.
Představte si modelovou situaci: chystáte se na dovolenou a s hrůzou zjišťujete, že máte malou kapacitu CompactFlash karet, které váš digitál podporuje. Kamarád by vám půjčil, jenže jeho fotoaparát používá SD karty. Není nic jednoduššího, než propojit čtečku SD karet přes Delkin USB Bridge kabelem k vašemu aparátu a může se stahovat…

Klepněte pro větší obrázek

Delkin Devices - USB Bridge

Delkin USB Bridge můžete také využít ke stahování dat do ostatních zařízení, například MP3 přehrávačů, externích disků nebo vypalovaček. Seznam kompatibilních zařízení najdete zde.
Cena pro český trh ještě není stanovena – v zahraničí se pohybuje kolem 70 USD. To bohužel představuje trochu stinnou stránku tohoto užitečného pomocníka. Více než dva tisíce korun se zdá být za zařízení tohoto typu až příliš.

Témata článku: Delkin

Určitě si přečtěte

Instagramisté, přestaňte se fotit v našem toxickém odpadu!

Instagramisté, přestaňte se fotit v našem toxickém odpadu!

Uživatelé Instagramu udělají pro lajky cokoli, nehledě na to, jak je to nebezpečné nebo hloupé.

Petr Březina

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

35 Petr Březina