Monster Adapter umožní použití starších Nikon skel na bezzrcadlovkách Sony

21. února 2021
TWEET SDÍLET

Nejrůznější adaptéry a redukce jsou v posledních letech poměrně oblíbeným kusem příslušenství. Obvykle totiž umožňují použít jinak nekompatibilní objektiv na konkrétních digitálních fotoaparátech.

Velice častou kombinací tak byly například objektivy značky Canon, nasazené na plnoformátových bezzrcadlovkách Sony. Novým přírůstkem do této skupiny příslušenství je Monster Adapter LA-FE1. Ten umožňuje nasadit na bezzrcadlovky Sony (bajonet E) objektivy Nikon označované jako AF-I, AF-S a AF-P.

Klepněte pro větší obrázek

Adaptér má zajistit plnou kompatibilitu s objektivem, a to včetně automatického ostření nebo možnosti nastavení elektromagneticky či mechanicky ovládané clony. Zajímavá je podpora stabilizace obrazu v objektivu, adaptér nejen zajišťuje její napájení ale také spolupráci se stabilizací obrazu na snímači, kterou jsou bezzrcadlovky Sony vybaveny.

Plná podpora všech funkcionalit, včetně detekce objektů při ostření, je zajištěna u následujících modelů:

  • a7 II (firmware 2.0 nebo vyšší), a7 III
  • a7R II, a7R III, a7R IV
  • a7S III
  • a7C
  • a9, a9 II
  • a6100, a6300, a6400, a6500, a6600

Naopak limitované možnosti použití zejména v oblasti automatického ostření budou dostupné pro modely a7, a7R, a7S, a7S II, a5000, a5100, a6000 a řadu NEX.

Adaptér samotný je osazen microUSB portem pro možnou aktualizaci firmwaru. Na trhu by se měl objevit v brzké době v Číně, o jeho dostupnosti v celosvětovém měřítku nebo doporučené prodejní ceně se výrobce nezmiňuje.

Témata článku: Technika, Příslušenství, Nikon, Sony, Digitální fotoaparáty Nikon na Heureka.cz