Mobilní fotografové a instagramisté, přestaňte být tak sobečtí, neuctiví a hloupí

26. října 2019
TWEET SDÍLET
Mobilní fotografové a instagramisté, přestaňte být tak sobečtí, neuctiví a hloupí

Rostoucí trend, který se v poslední době stále stupňuje, posunul mnohé fotografy a především „instagramisty“ na novou úroveň, co se chybějící zdvořilosti a respektu týče. Stále častěji tak slyšíme zprávy o jejich sobectví, neuctivosti a hlouposti, kdy jsou ochotni riskovat i svůj život pro nějakou dramatickou fotografii.

O posledním řečeném se minimálně v poslední době postarala Mexičanka Alexa Terrazasová. Nechat se fotografovat při cvičení jógy na zábradlí balkonu bez držení se jí vymstilo 110 zlomenými kostmi. Pokud se ze zranění vykřeše, následky si ponese do konce života.

Na Instagramu ostatně vídáme velice zdařile komponované fotografie, které na první pohled vypadají opravdu líbivě. Málo kdo však ví, že je za nimi tvrdá práce. Pozadí tohoto fotografování se pak rozhodla rozkrýt populární bloggerka Chessie King.

Ta totiž na svém Instagramovém profilu vedle sebe staví dvě fotografie – jednu dokonalou a jednu skutečnou. Na první má na sobě blyštivý make-up, na druhé je nenamalovaná. Na první má figuru jako z magazínu, na druhé značně povislé svalstvo.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

What you didn’t see in my last post... 💁🏼‍♀️ My tummy’s been like the right for the past few months. You don’t see it when I’m wearing high waisted thangs so I’m just showing you how it really is. I’m not going to lie, I thought I was pregnant (I’m not @mathewlcarter I promise!) but that’s ruled out... I haven’t stopped eating or moved into the gym for 24/7 sessions on the treadmill like I used to do 🙅🏼‍♀️ I’ve just been super accepting of it, it’s my body & if that’s what it wants to do, I’ll let it. There are so many other things going on in my life that are way more important than worrying about my tummy not being flat. Who else feels a bit puffy but isn’t wasting time being sad about it? ❤️🧡💛

Příspěvek sdílený C H E S S I E K I N G (@chessiekingg),

​Sama přitom říká, že dříve by podobné fotografie nikdy nezveřejnila. Dříve chtěla ukazovat své dokonalé tělo bez nedostatků. Později však zjistila, že jí to nepřináší nic než stres. Nyní je tak její prioritou být šťastná a cítit se dobře taková, jaká je. Na počtu jejích sledujících se to však neprojevilo klesající ale stoupající tendencí. Ne všechno dokonalé tak musí být nutně „úspěšné“.

Témata článku: Kultura, Fotomobily, Instagram, Fotoaplikace, Selfie, Fotoslužby

Určitě si přečtěte

Fujifilm X-T30: Výkon ve stylovém kompaktním těle [test]

Fujifilm X-T30: Výkon ve stylovém kompaktním těle [test]

V dnešním testu se zaměříme na třetí generaci pokročilých APS-C bezzrcadlovek Fujifilmu. Model X-T30 sdílí podstatné vlastnosti s vlajkovou lodí systému Fujifilmem X-T3. Co vše fotoaparát zvládne a k čemu se hodí?

12 Helena Vyplelová

Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Digitální fotoaparát může být zdrojem radosti, štěstí, ale především i „nakopnutím“ ke kreativnímu ztvárnění reality u mnoha začínajících fotografů. Vánoční svátky se blíží a s nimi také ideální období pro výhodné nákupy.

29 Petr Březina

Vybrali jsme nejlepší kompaktní fotoaparáty, které se dnes vyplatí koupit

Vybrali jsme nejlepší kompaktní fotoaparáty, které se dnes vyplatí koupit

Malé kompaktní fotoaparáty jsou vhodné i pro pokročilé fotografy. Nabízejí výbornou obrazovou kvalitu a maximální kontrolu nad procesem fotografování. Současně jsou vždy po ruce.

27 Helena Vyplelová