Mobilní aplikace Hasselblad Phocus Mobile 2 nově podporuje i iPhone

Mobilní aplikace Hasselblad Phocus Mobile 2 nově podporuje i iPhone

Společnost Hasselblad oznámila zásadní aktualizaci své aplikace Phocus Mobile 2 (zdarma pro iOS). Ta totiž dříve nabízela podporu pouze pro Apple iPad, nyní je však kompatibilní i s telefony iPhone. To z ní samozřejmě dělá ještě univerzálnější titul pro fotografy na cestách.

Phocus Mobile 2 nabízí fotoaparátům Hasselblad pokročilé dálkové ovládání, živé zobrazení fotografované scény, převod a export obrazu, hodnocení snímků a jejich filtrování, přičemž nechybí ani možnost skrze ni aktualizovat firmware fotoaparátů a objektivů. Ve verzi pro iPad mohou uživatelé také upravovat své nezpracované soubory a provádět u nich korekci barev.

Aktualizace přináší funkci Live View a možnost aktualizace zařízení, jakými jsou Hasselblad X1D II 50C, 907X Special Edition a 907X 50C na firmware 1.3.0. Při dálkovém fotografování nabízí aplikace nově navržené zaostřovací kolečko pro lepší ruční ostření. Kromě toho nyní umí i simulovanou expozici nebo náhled hloubky ostrosti. Aplikaci spustíte na jakémkoli iPhonu s iOS 12 nebo novějším, 100% zvětšení však vyžaduje modely alespoň v podobě iPhonu 7 Plus a novějšího. 

Určitě si přečtěte

Články odjinud