Mobil Samsung Pixon12 má vestavěn 12 Mpx fotoaparát

, 9. června 2009

Honba za megapixely pokračuje. Samsung představil mobilní telefon Samsung Pixon12 (M8910), první telefon s 12megapixelovým fotoaparátem a plně dotykovým displejem na světě. Samsung Pixon12 disponuje velkou řadou vlastností: Touch Auto-Focus (AF) tracking, Smart Auto, Share Pix, Wi-fi. O zobrazení se stará 3,1 palcový AMOLED displeje.

Mobil má speciální tlačítko zapínání fotoaparátu a dle výrobce lze fotografovat stejně rychle jako u moderních digitálních fotoaparátů. Rovněž umí rychlé ukládání fotografií, takže další fotografii mohou uživatelé pořídit zhruba během dvou sekund.

Funkce Touch Auto-Focus (AF) tracking umožňuje zvolit dotykem prstu na displeji objekt, na který chtějí zaostřit, a poté funkce AF daný objekt automaticky sleduje. Přestože se objekt na displeji pohybuje, je na něj automaticky stále zaostřeno. Další funkce Smart Auto automaticky mění režimy snímání fotoaparátu na základě zaměřeného objektu, pozadí a světelných podmínek.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Dle výrobce se i díky xenonovému blesku kvalita odpovídá digitálním fotoaparátům – 28mm širokoúhlý objektiv rovněž umožňuje lepší perspektivu a lepší záběr scény.
pro prohlížení snímků pak slouží 3,1” displej AMOLED s kontrastním poměrem 10 000:1.

Samsung Pixon12 rovněž umožňuje uživatelům snadno fotografie řadit a spravovat. Lze je uspořádávat různými způsoby – označovat je štítky, názvy souborů, hodnocením, časem. Navíc funkce vícenásobného výběru umožňuje vybírat fotografie po skupinách, a nikoli pouze po jedné, takže prohlížení a úprava fotografií je mnohem snazší.

Okamžité sdílení

Funkce Samsung Share Pix slouží uživatelům telefonu Samsung Pixon12 ke snadnému přenášení fotografií a video souborů na oblíbené společenské webové stránky, jako jsou Facebook, Picasa, Flickr, MySpace, Photobucket či Friendster. Funkcím rychlého připojení zahrnují i Wi-Fi a HSUPA.

„Samsung Pixon12 je dokladem toho, jak nám průběžný průzkum spotřebitelských nároků umožňuje vyvíjet převratné výrobky, které očekávání spotřebitelů nejen splňují, ale dokonce i převyšují. Rychlý přístup k funkcím fotoaparátu, rychlá závěrka a rychlé prohlížení jsou jen některé z klíčových vlastností, které spotřebitelé u fotoaparátů zabudovaných do mobilních telefonů vyhledávají,“ uvedl výkonný viceprezident JK Shin, který působí i jako ředitel divize mobilních komunikací společnosti Samsung Electronics.

V Evropě se Samsung Pixon12 objeví na trhu koncem června a v dalších zemích bude k dostání od srpna.

Specifikace Samsung Pixon12

Síť

HSPA 900/2100 MHz
GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 MHz

Displej

3,1” 16M AMOLED

Fotoaparát

12MPx se xenonovým bleskem a diodovým bleskem Power Led,
širokoúhlý 28mm objektiv, digitální zoom, Touch AF Tracking,
Smart Auto, Beauty Shot, Vintage Shot

Video / audio

Video:D1(720x480) 30 sn./s
MPEG4, H.263, H.264, DivX, XviD
Audio:MP3, AAC, AAC+, AAC+e, WMA

Funkce s přidanou hodnotou

Share Pix, GPS, FM rádio s RDS

Možnosti připojení

WiFi, BT 2.1, USB 2.0 HS (micro USB)

Paměť

Vnitřní paměť: 150 MB
Externí paměť: Micro SD (až 16 GB)

Baterie

1 000 mAh

Rozměry

108x53x13,8 mm

Témata článku: Tiskové zprávy


6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

časopis Computer
Fotografický softwareFotoškola
10 filmů o fotografii, které byste měli vidět

10 filmů o fotografii, které byste měli vidět

Filmy, ve kterých hraje důležitou roli fotografie či fotograf vznikají už dlouhá desetiletí. Existuje však více filmů, než jen legendární Zvětšenina, kamery natáčí dál a v hlavách filmařů se rodí nové neotřelé příběhy…

Petr Březina
Kultura
Affinity 2 už má všechny grafické nástroje v jednom balíku. Na rozdíl od Photoshopu je však pořád bez předplatného

Affinity 2 už má všechny grafické nástroje v jednom balíku. Na rozdíl od Photoshopu je však pořád bez předplatného

**Britský Serif vydal druhou generaci nástrojů rodiny Affinity. **Do portfolia přibyl Publisher pro iPad. **Nově si i koupíte všechny nástroje v jedné zvýhodněné licenci.

Petr Urban
Affinity PhotoFotografický software
20 tipů pro lepší fotografování svateb

20 tipů pro lepší fotografování svateb

Ačkoli běžnému životu stále brání nejrůznější omezení související s koronavirovou epidemií, svatby a pohřby tu s námi budou stále.

Jan Pánek
FotografovéFotoškola
Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s plnoformátovým snímačem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

Petr BřezinaJan Pánek
Full-frame