Mitakon Speedmaster 50 mm F0,95 – jediný supersvětelný objektiv pro zrcadlovky

23. července 2020
TWEET SDÍLET

Společnost ZY Optics, která stojí za značkou Mitakon, uvedla nový objektiv Mitakon Speedmaster 50 mm F0,95, a to s bajonetem Canon EF. Aktuálně se jedná o jediný takto světelný objektiv, který je určen pro zrcadlovky.

Klepněte pro větší obrázek

Dříve uvedený objektiv shodných parametrů je totiž určen primárně pro bezzrcadlovky a dodáván s bajonety Canon RF, Nikon Z a Sony FE – odlišná je však optická a vnitřní konstrukce obou objektivů.

Klepněte pro větší obrázek

V případě nového skla to znamená použití 12 optických prvků v 6 skupinách, přičemž je použita jedna čočka z HRI (High Refractive Index) skla a pět čoček z UD (Ultra-low dispersion) skla, které by měly zabránit chromatické aberaci. Clona pracuje v rozsahu F0,95 až F16 a je složena z 11 lamel.

Objektiv dokáže ostřit od 65 cm, filtrový závit má průměr 82 mm a hmotnost je úctyhodných 1,5 kg při rozměrech 89 × 122 mm. Doporučená cena objektivu je 800 USD a podle vyjádření výrobce nebude dostupný s jiným (zrcadlovkovým) bajonetem kvůli optickému designu.

Supersvětelný objektiv Mitakon Speedmaster 50 mm F0,95

Supersvětelný objektiv Mitakon Speedmaster 50 mm F0,95

Supersvětelný plnoformátový objektiv s výbornou ostrostí a nízkou cenou? Pro Čínskou firmu Shenyang Optical Eletronics žádný problém!

Témata článku: Technika, Objektivy, Mitakon

Určitě si přečtěte

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

35 Petr Březina

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

15 časopis Computer