Miniaturní sourozenci od Sanya

Dvojice digitálů s jednoduchým a identickým vzhledem Xacti DSC-S4 a Xacti DSC-S3 od firmy Sanyo se blíží k zákazníkům, ti čeští si však na novinku budou muset ještě počkat.

Dva  modely miniaturních rozměrů (91 x 62 x 31 mm, hmotnost 140 gramů) odlišuje zejména rozlišení snímače. Vyspělejší sourozenec Xacti DSC-S4 má 4 megapixelový CCD snímač, který má pouze automaticky nastavovanou citlivost v rozsahu od 50 do 200 ISO. Videozáznamy natočené tímto digitálem jsou v rozlišení 320 x 340 nebo 160 x 120 bodů a bez zvuku. Objektiv S4 disponuje optickým zoomem při rozsahu od 37 do 105 mm, u něhož stojí za zmínku Makro režim s možností pořizovat snímky ze vzdálenosti 2 cm. Automatická expozice umožňuje fotit pomocí 11 přednastavených programů.


Druhý model Xacti DSC-S3 má 3Mpx snímač, trojnásobné optické přiblížení při rozsahu ohnisek 37 až 112 mm a devět scénických režimů. U obou modelů se snímky ukládají na paměťové karty Secure Digital či MultiMediaCard nebo rovnou do interní paměti, která má kapacitu 16 MB.
U obou modelů výrobce nabízí interpolaci obrazových dat až na 8 Mpx. Jak takové snímky v reálu vypadají, o tom lze zatím jen spekulovat.
Oba digitály mají zadní stranu vybavenou 1,8 palcovým barevným LCD displejem, ovšem s poměrně nízkým rozlišením 85 tisíc pixelů.

Určitě si přečtěte

Články odjinud