Miniaturní JVC kamery přicházejí s 4 GB harddiskem

22. září 2004
TWEET SDÍLET
Společnost JVC uvede na trh dvě nové digitální kamery vybavené vlastním 4 GB diskem. Kamery Everio natáčejí v DVD kvalitě a fotit je s nimi možné až do rozlišení 1600 × 1200 pixelů.

Firma JVC představila dvě nové kamery Everio, které jsou vybaveny vlastním výměnným 4 GB Microdrive diskem jenž se vám vejde do peněženky. Na toto médium se vejde 60 minut MPEG-2 videa v DVD kvalitě (720 × 576, 50i) se zvukem formátu AC 3, nebo fotografie, kterých může být až několik tisíc ve vysokém rozlišení (1600 × 1200).

Obě kamery, GZ-MC100 a GZ-MC200, jsou vybaveny 1/3.6“ 2.12 megapixelovým CCD s 1,23 miliony efektivních pixelů pro video a se dvěma miliony pro fotografie. Použité čočky jsou speciálně vyvinuty pro tento typ snímače, proto by měly zaručit co nejvyšší kvalitu obrazu.

Klepněte pro větší obrázek
Videokamera GZ-MC100

 

Klepněte pro větší obrázek
Videokamera GZ-MC200V případě, že by uživatelé chtěli zvýšit kapacitu pro ukládání dat, jsou kamery Everio vybaveny slotem pro SD karty. Dá se ale očekávat i zvyšování kapacity Microdrive disků. Datum uvedení na český trh zatím není známý.

 

 

Určitě si přečtěte

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Gravidita je příznačná silou pocitů, které dokáže hra světel a stínů zachytit lépe, než cokoliv jiného. Následující výběr aktů ukazuje, že tento žánr není cizí ani našim čtenářům.

DIGIarena.cz

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

16 Petr Březina