Microsoft Photosynth je tu

22. srpna 2008
TWEET SDÍLET

Sližba Microsoft Photosynth oficiálně vstoupila na český trh. Poměrně jednoduchý program dokáže z vašich snímků vytvořit trojrozměrný 360° obraz. S Photosynthem se můžete rozhlédnout ve fotografii kolem sebe a přiblížit si některé její části.

Technologie Photosynthu je velice zajímavá, po nafocení vybraného prostředí program poskládá jednotlivé fotografie a můžete začít prohlížet virtuální prostor. Co víc, trojrozměrný model se sestaví pouze na základě nahraných fotografií, nemusíte nic instalovat ani nastavovat, pro použití je třeba pouze jeden doplněk browseru od Microsoftu.

Microsoft si je vědom, že dokonalá modelace s možností přiblížení potřebuje dostatek prostoru, uživatelům proto nabídl možnost využít speciálního úložiště o kapacitě 20 GB. Registrace do programu je velmi jednoduchá a pokud již máte účet Windows Live, pak stačí pouze aktivovat Photosynth po přihlášení k účtu.

Podrobný článek o programu spolu s ukázkovým videem českého zastoupení Microsoft najdete zde.

 

Témata článku: Microsoft

Určitě si přečtěte

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

34 Petr Březina

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

15 časopis Computer