wikxzen  |  24. 11. 2021 12:02

Přál bych jim, aby se jim už jen dařilo. Sice jsem Lydith 30 3.5 II musel reklamovat (UPS kurýr měl autonehodu ještě v DE, ale jaký to mělo vliv na stav objektivu je sporné, první balík byl neporušený při předávce). Původní Lydith 30 3.5 II nebyl tedy vůbec ostrý od cca 1,5 m do nekonečna ani na f11-16. Do týdne byla reklamace rychle vyřešena, komunikace s M.O.G./O.P.C. byla příkladná a problém hned napravili dalším spěšným kurýrem. Další kus Lydith 30 II 3.5 II je krásně ostrý. K Lydith 30 3.5 II jsem si pořídil i portrétní (nejen) Primoplan 75 1.9 II a je to velká paráda. Ceny jsou brutální. Zvlášť jedná-li se jen o "manuály" a původní M.O.G. skla si lze pořídit za legrační částky (+ Kč za obyčejnou redukci). Nicméně celkové zpracování a obecný dojem při práci s novými M.O.G. objektivy během focení je luxusní. Ostřící i clonové prstence mají příjemně tuhou vůli při ostření či změně f hodnot. Objektivy nejsou ani moc těžké. Vytkl bych tedy jen to (kromě cen), že nejsou utěsněné vůči prachu a vlhkosti, což by mělo být standardem, a měla by být v objektivech základní elektronika (jako např. u Voigtländer skel pro bezzrcadlovky). Pochválil bych také i docela luxusní černé dřevěné bedýnky se zámkem a pochromovanými panty v lesklé lakované úpravě a hezkým vytvarovaným polstrováním, nicméně si myslím, že kdyby se omezili na standarní balení jako např. u levných čínských výrobců typu TTartisan nebo 7Artisans, tak i to by se mohlo na ceně pozitivněji projevit.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
01. 12. 2021 19:48

Mě se staré věci od téhle značky líbí, ale po tomhle už na ní koukám s opatrností. https://digiarena.zive.cz/potvrzeno-nocturnus-50-mm... ... Kdo by nerozuměl tomu co to znamená, tak to na 99% znamená to, že Meyer Optik si nechával skla (a možná nejen ty) vyrábět v Číně a v Německu se ty objektivy jen montovaly. Číňani to pak prodávali/prodávají bokem i pod svojí značkou (což je celkem běžný úkaz), takže můžete mít totéž za 1/3 ceny jen s jiným brandem přímo od "výrobce". Se Somnium 85 mm F1,5 to bude stejné, není to kopie, je to jistě ze stejné linky jako ten Rusák.Podle tohohle článku se v tom montování cizích komponent a prodávání jen svého jména má vlastně pokračovat, tak jsem zvědavý co z toho bude, každopádně bych nevylučoval, že to může vznikat i ve zmíněných TTartisan nebo 7Artisans, či Kamlan, Kipon, Meike, Mitakon, atd (stejně je to všechno jedna firma)

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Chyba  |  27. 11. 2021 10:37

"Primoplan 28 mm a 75 mm F1,9 s proměnlivým bokehem – od vířivého po krémový." - Není to Primoplan 28 mm, ale Primoplan 58 F1.9 II.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Zasílat názory