Menší, lehčí a univerzálnější – nový gimbal pro smartphony DJI OM 5

10. září 2021
TWEET SDÍLET

Společnost DJI vydala další z řady gimbalů určených pro stabilizaci nahrávaného videa v chytrých telefonech. Novinka nese označení DJI OM 5 a oproti svému předchůdci, tedy tomu s označením OM 4, nejen že značně zhubla, ale přidává i novou funkci ShotGuides, vylepšuje Active Track a nabízí prodlužovací tyč.

DJI říká, že jejich technologie tříosé stabilizace pomáhá uživatelům vytvářet plynulé videozáběry, které mohou doplnit mnoha jedinečnými efekty. To už na několik málo klepnutí. Nově navržené čelisti držící smartphone se navíc ve srovnání s OM 4 hodí pro o poznání více modelů (jejich výčet najdete v PDF souboru uveřejněným výrobcem).

DJI OM 5 váží 290 g, což je o rovných sto gramů méně, než vážila předchozí generace. Oproti ní je také zařízení celkově menší. Novinkou je ale prodlužovací 215 mm dlouhá tyč, která má pomoci vytvářet univerzálnější záběry, a to včetně záběrů pod nízkým úhlem. Nová funkce ShotGuides automaticky rozpoznává prostředí a doporučí užitečné tipy pro zachycení scény a předloží i různé kreativní šablony. Tato nová funkce vás tak může provázet od nahrávání záznamu až po jeho konečné úpravy. Hodí se tedy zejména nováčkům.

Vylepšený ActiveTrack 4.0 umožňuje uživatelům sledovat objekty ve videu až s 3× přiblížením s rychlostí až 5 m/s. Tato funkce vám tedy umožní sledovat předmět v pohybu, aby stále zabíral místo ve středu scény. Z dalších režimů nechybí příběhový mód, dynamický zoom, časosběr, panorama, nebo spinshot atd.

DJI OM 5 je k dispozici ve dvou barevných provedeních Athens Grey a Sunset White. Cena je stanovena na 159 EUR (cca 4 100 Kč) a nakupovat můžete přímo na webových stránkách DJI. Přikoupit si můžete rovnou i tašku za 35 EUR (cca 900 Kč). Později by měly přijít i vylepšené čelisti držící telefon, které budou obsahovat přisvícení pomocí LED.

Témata článku: Video, Stabilizátory, DJI, gimbal