Marc Levoy, bývalý vedoucí výpočetní fotografie Googlu jde do Adobe

Marc Levoy, bývalý vedoucí výpočetní fotografie Googlu jde do Adobe

Ještě v Googlu stál Marc Levoy za technologiemi, kterými byly osazeny smartphony Google Pixel. Má tak na svědomí nejen HDR+, které slouží pro zvýšení dynamického rozsahu a snížení šumu, ale i Night Shift určený k fotografování za zhoršených světelných podmínek. I v Adobe se bude starat především o software.

Dle dpreview.com zde bude čelit technologickým iniciativám zaměřeným na výpočetní fotografii a nově vznikající produkty (aplikace). Bude se tak spolupodílet na novinkách v aplikacích Photoshop Camera, ale bude zároveň součástí týmů Adobe Research, Sensei a Digital Imaging zaměřené na strojové učení. Šušká se i, že Adobe s jeho pomocí připravuje univerzální fotografickou aplikaci zaměřenou spíše na profesionální uživatele.

Že se jedná o skutečně povolaného odborníka svědčí i fakt, jak s omezeným hardwarem dokázal „vytáhnout“ kvalitu výsledných fotografií, které Pixely pořizovaly. Díky prosazování strojového učení dosáhl lepšího řešení problémů při snímání a zpracovávání obrazu, což vedlo k lepším výsledkům portrétového režimu (zejména v ohledu na nasvícení tváří), ale i přesnějším barvám a vyvážení bílé. 

Určitě si přečtěte

Články odjinud