Manfrotto představuje nový stativ Neotec

13. srpna 2004
TWEET SDÍLET

Klepněte pro větší obrázekPřední světový výrobce stativů a dalších fotografického příslušenství nedávno představil zajímavý stativ nové technické konstrukce nazvané Neotec. Celý vtip technického provedení noh spočívá v tom, že konstruktéři obrátili pořadí trubek – nejsilnější jsou nyní dole a směrem ke hlavě stativu se zužují. Navíc je u kloubu stativu na každé ze tří noh umístěné aretační „tlačítko“, po jehož stisknutí lze nohy libovolně vysouvat a zasouvat. Výrobce tak slibuje rychlou manipulaci se stativem.

Stativ Manfrotto Neotec 458B je s maximální výškou 156 cm a hmotností 2,4 kg (bez hlavy) představitelem střední třídy fotografických stativů a u Manfrotta bude jakýmsi mezistupněm mezi modely 055 a 190.

Střední tyč je dělená a umožňuje nasazení v horizontální poloze. Nohy lze polohovat nezávisle ve čtyřech aretovaných úhlech. Stativ je standardně vybaven popruhem, což dosud u Manfrotta nebývalo zvykem.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Veškeré technické vymoženosti moderních stativů najdete i zde

Kromě „trojnožky“ představilo Manfrotto také monopod systému Neotec. Model 684B váží 0,7 kg, transportní délka je 71 cm, největší vytažení pak 166 cm.

Klepněte pro větší obrázek

Flashovou prezentaci systému Neotec si můžete prohlédnout na stránkách výrobce.

Témata článku: Manfrotto

Určitě si přečtěte

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

35 Petr Březina

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

Na internetu najdeme řadu tzv. free fotoeditačních programů, které se mohou stát alternativou k placeným aplikacím. Řada z nich nabízí opravdu široké možnosti úprav fotografií. Které patří mezi ty nejlepší?

33 Helena Vyplelová

Fotografie týdne: Poslední ..... světlo

Fotografie týdne: Poslední ..... světlo

Martin Heidegger proces poznávání připodobňuje k prozkoumávání světliny v lese – obcházíme ji ze všech stran, nikdy ji nevidíme celou, každým okamžikem se mění.

Michal Černý