Manfrotto Element MII Fluid Video – nový monopod míří na vlogery a videotvůrce

3. září 2021
TWEET SDÍLET

Manfrotto představilo dalšího zástupce řady monopodů, které jsou určeny zejména pro záznam videa. Novinka je podle výrobce nejlehčím stativem daného typu na trhu – váha je 1 kg, respektive 670 gramů u verze bez stativové hlavy. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Součástí stativu je malá trojnožka pro lepší stabilitu při používání monopodu, speciálně videotvůrci pak ocení fluidní uchycení monopodu ke stabilizační trojnožce, takže veškeré pohyby budou plynulé. V nabídce jsou dvě varianty stativu – jedna je zakončena standardním stativovým šroubem a druhá je pak osazena fluidní hlavou.

Klepněte pro větší obrázek

U základní verze bez hlavy je doporučená cena 90 USD a v zásadě se jedná o stejnou konstrukci, jako v případě monopodu pro fotografování ( Manfrotto Element MII Monopod) – tedy čtyřsekční noha i provedení, rozdílem je pouze přidaná trojnožka u nové video verze. Délka složeného monopodu je 50,5 cm, maximální výška při vytažení všech sekcí je 128 cm. Nosnost stativu je pak úctyhodných 16 kg (jedná se maximální zatížení – max load, nikoli bezpečné – safe load).

Druhá varianta má neodmímatelnou fluidní hlavu, takže narostly rozměry pro transport (60,5 cm) a samozřejmě i maximální výška (137 cm), nosnost (safe load) je zde 4 kg. Cena této verze je stanovena na 170 USD.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Stativ samozřejmě není vhodný pro objemné profesionální přístroje jako RED nebo ARRI, ovšem kombinace bezzrcadlovky v kleci s upevněným příslušenstvím bude optimálním doplňkem. Dostupnost obou verzí by měla být v následujících týdnech.

Témata článku: Stativy, Manfrotto, Stativy na Heureka.cz