Manfrotto 504X – nová fluidní hlava kombinuje design a funkce dvou předchůdců

19. června 2020
TWEET SDÍLET

Stativová hlava je hned vedle noh druhou nejdůležitější součástí každého stativu. Vedle různé konstrukce jsou rozdíly mezi hlavami zejména v komfortu a přesnosti při jejich ovládání.

Zejména ti, kdo se věnují fotografování s delšími ohnisky a také ti, kdo z větší části pořizují videozáznam, ocení fluidní provedení stativové hlavy. Podstatnou výhodou je zde totiž možnost nastavení protiváhy, takže veškeré pohyby s aparátem (zejména švenkování) je velmi plynulé.

Klepněte pro větší obrázek

Manfrotto představilo novou fluidní hlavu 504X, která nahrazuje starší model 506HD. V případě designu je zde viditelná inspirace u hlavy Nitrotech. Maximální zatížení hlavy je úctyhodných 12 kg a protiváha je uživatelsky nastavitelná ve 4 krocích – vypnuto, 2,2 kg, 4,4 kg, 6,5 kg.

Klepněte pro větší obrázek

Zabudovaná vodováha je podsvícená pro lepší orientaci v noci, její umístění však může činit potíže s viditelností při specifické pozici hlavy. Výrazné je oproti předchozímu modelu snížení hmotnosti na 2 kg.

Fluidní hlava 504X bude k dispozici v průběhu června buďto samostatně za cenu 10 690 Kč anebo v jednom z pěti setů, které se odlišují použitým stativem s různou nosností a určením.

Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Technika, Stativy, Manfrotto, Stativy na Heureka.cz