Mamiya: nový středoformát RZ22

1. listopadu 2010
TWEET SDÍLET

Společnost Mamiya představila nový středoformátový systém RZ22 s 22megapixelovým CCD senzorem o rozměru 48×36 mm. Tento senzor produkuje fotografie s rozlišením 5356x4056 pixelů s 16 bity/kanál. Citlivost ISO dosahuje hodnot 25-400 a rychlost snímání 1,1 snímků za sekundu. Tento set v sobě zahrnuje DM22 digitální stěnu s velkým CCD senzorem a poslední typ těla RZ67 Pro -IID, Mamiya Digital Interface set s matnicí. Uživatel RZ22 jednoduše vloží CF kartu a nasadí oblíbený RZ objektiv a tak dosáhne výsledných velkých, ostrých a detailních fotografií s rychlostí až 70 snímků za minutu. Kompatibilita s rodinou RZ67 dovoluje použít již vlastněné komponenty fotografa.

Cena tohoto setu je nastavena pro USA na $11,499 u autorizovaných dealerů společnosti Mamiya. Za tuto částku dostanete: středoformátový systém RZ22 a software Capture One a Leaf Capture.

Klepněte pro větší obrázek
Systém Mamiya RZ22

Určitě si přečtěte

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Gravidita je příznačná silou pocitů, které dokáže hra světel a stínů zachytit lépe, než cokoliv jiného. Následující výběr aktů ukazuje, že tento žánr není cizí ani našim čtenářům.

DIGIarena.cz

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

34 Petr Březina

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

Na internetu najdeme řadu tzv. free fotoeditačních programů, které se mohou stát alternativou k placeným aplikacím. Řada z nich nabízí opravdu široké možnosti úprav fotografií. Které patří mezi ty nejlepší?

33 Helena Vyplelová