Lumix DMC-FS33 a DMC-FS30: nové kompakty s 8x optickým zoomem

Další dvě novinky představil Panasonic. Dva nové modely DMC-FS33 a DMC-FS30 jsou vybaveny 28mm širokoúhlým objektivem s 8x optickým zoomem (28mm až 224mm), nechybí ani možnost natáčet videozáznamy s vysokým rozlišením (HD, 720p). Rozlišení mají novinky shodné – 14,1 MPx, rozdíl je v displejích. Model FS33 má 3“ LCD panel s intuitivním dotykovým ovládáním, které ocení hlavně začátečníci a méně zkušení uživatelé, FS30 bude vybaven inteligentním (s automatickou regulací jasu) LCD panelem o velikosti 2,7“.

Nechybí u Panasonicu obvyklá funkce optického stabilizátoru MEGA O.I.S., režim Režim iA (Intelligent Auto), rozpoznávání tváří, případně inteligentní výběr scén. Oficiální cena zatím není oznámena.

FS30a_slantI..jpg FS33r_slant.jpg


 

Celá tisková zpráva

Model FS33 Panasonic vybavil inteligentním 3palcovým dotykovým LCD panelem,oba fotoaparáty mají 28mm širokoúhlý objektiv, pokročilý Inteligentní automatický režim iA a 14,1megapixelové rozlišení.

Oblíbená řada FS fotoaparátů Lumix s jednoduchým a praktickým ovládáním se rozrostla o dva nové modely DMC-FS33 a DMC-FS30. Oba se pyšní 28mm širokoúhlým objektivem s 8x optickým zoomem a schopností natáčet videozáznamy s vysokým rozlišením (HD), což z nich činí ideální společníky v každodenních situacích. Pokročilý Inteligentní automatický režim iA si díky stisknutí jediného tlačítka hravě poradí se všemi nastaveními a vy tak získáte nádherné záběry bez rozostření nebo červených očí. Novinky lehce poznáte podle LCD panelu. Model FS33 má inteligentní 3palcový LCD panel s intuitivním dotykovým ovládáním, které ocení hlavně začátečníci a méně zkušení uživatelé. V případě FS30 máte zase co do činění s inteligentním LCD panelem o velikosti 2,7 palce. V obou případech se vždy můžete spolehnout na zřetelné a čisté zobrazování, které ulehčí manipulaci i starším lidem.

Nové elegantní modely s vnější úpravou panelu ve formě broušeného kovu přichází v několika barevných provedeních. Oba fotoaparáty budou nabízeny ve stříbrné, černé a červené barvě, model FS30 však seženete i v atraktivní fialové a modré.

1. 28mm širokoúhlý objektiv, 8x optický zoom[2], objektiv LUMIX DC, CCD snímač s vysokým rozlišením 14,1 megapixelů a špičkové zpracování díky procesoru Venus Engine IV

14,1megapixelové modely DMC-FS33/FS30 mají nový 28mm širokoúhlý objektiv* LUMIX vysoké kvality s působivým 8x optickým zoomem zakomponovaný do tenké a kompaktní konstrukce fotoaparátu. Tento vyspělý objektiv, který je složen z devíti prvků v sedmi skupinách, obsahuje tři asférické čočky se šesti asférickými plochami; je tedy zárukou mimořádných funkcí optických součástí fotoaparátu. V režimu megapixelového rozlišení umožňuje další zvětšení funkce extra optického zoomu, kterým se zoom rozšíří na 16,9násobek (473 mm*), přičemž využívá vysoké rozlišení 14,1Mpx CCD snímače.

Záběry vysoké kvality je možné získat díky LSI Venus Engine IV se špičkovou technologií zpracování obrazových signálů. V modelech DMC-FS33 a FS30 je osazený procesor Venus Engine IV, který umožňuje souběžné zpracování obrazových signálů (multitasking) a superrychlou odezvu. Prodleva mezi stisknutím spouště a zachycením snímku je jen přibližně 0,006 vteřin, takže rychlá odezva dovoluje zachytit i náhlé a prchavé momenty. Extrémní rychlost automatického zaostřování AF (Sonic Speed AF) dokáže zaostřit na snímaný objekt už v průběhu 0,35 vteřin[3], stejně jako krátký interval startu cca 0,97 vteřiny. Venus Engine IV podporuje i režim vysoké citlivosti, který umožňuje snímat s nastavením až po úroveň ISO 6400, což je dostatečná citlivost i v téměř úplné tmě bez použití blesku[4]. Vysokorychlostní procesor má vynikající energetickou účinnost a na jedno nabití baterie poskytuje možnost nasnímání 300 snímků (CIPA).

2. Režim iA (Intelligent Auto) – každý může být dobrým fotografem

Oblíbený Inteligentní automatický režim „iA“ vyvinul Panasonic pro běžného uživatele, aby mu maximálně ulehčil ovládání a snížil počet nevydařených snímků. Soubor několika užitečných funkcí je možné aktivovat jediným stisknutím tlačítka režimu iA na horní straně fotoaparátu.

Funkce optického stabilizátoru MEGA O.I.S. potlačí účinky chvění rukou a inteligentní řízení citlivosti ISO chrání před rozostřením záběrů, které vznikají při snímání pohybujících se objektů. Optimalizací expozičního času a nastavením citlivosti ISO tak vzniknou ostré a čisté snímky v jakékoliv situaci. O zaostření tváří osob a o vhodné expoziční parametry se postará funkce Rozpoznávání tváří. Nežádoucí jev červených očí je korigovaný digitálně a pokud je třeba, automaticky se aktivuje funkce kompenzace protisvětla. Nejvhodnější režim nastaví funkce Inteligentního výběru scény, přičemž automaticky zvolí jeden ze šesti režimů scény – Makro, Portrét, Krajina, Noční portrét, Noční krajina a nejnověji doplněný Západ slunce. Systém rychlého předostření „Quick AF“ umožňuje, aby fotoaparát udržoval zaostření na snímaný objekt bez toho, aby bylo nutné stisknout spoušť do poloviny, čímž se minimalizuje čas potřebný na automatické zaostření.

3. Zajímavé možnosti rozšíření zábavy v HD rozlišení

Všechny fotoaparáty Lumix dokáží pořizovat kvalitní snímky s poměrem stran 16:9 a plným vysokým rozlišením FULL HD, které jsou vhodné na prezentace na širokoúhlých HD a FULL HD panelech. Po zasunutí paměťové SDHC/SD karty do slotu pro SD kartu si prostřednictvím televizorů VIERA (VIERA Image Viewer) můžete prohlížet své záběry v HD kvalitě. Novinkou pro modely FS33 a FS30 je schopnost snímat videozáznamy s vysokým rozlišením (HD) ve formátu 1280x720p motion JPEG se snímkovou frekvencí 30 snímků/s.[5] Videonahrávky je možné prohlížet prostřednictvím PC a nebo je pomocí přiloženého softwaru PHOTOfunSTUDIO přenášet na YouTube. Prezentace ve formě MPEG2 je možné vypálit na DVD a sledovat na televizoru prostřednictvím softwaru PHOTOfunSTUDIO 5.0.

4. Zdokonalený 3palcový dotykový (FS33) a 2,7palcový (FS30) inteligentní LCD panel s 230 000 body

Fotoaparáty DMC-FS30 a FS33 mají zabudovaný jasný inteligentní LCD panel s 230 000 body. Jeho parametry jsou zárukou pohodlného zobrazování snímaných záběrů a nebo přehrávání už zhotovených záznamů. Inteligentní LCD panel reaguje na měnící se světelné podmínky a automaticky zvyšuje podsvícení LCD až o 40 %, v případě použití venku za jasného dne. Také nastavuje snímkovou frekvenci v podmínkách slabého osvětlení a na zajištění viditelnosti v takovýchto situacích využívá metodu smíšeného načítání obrazových dat. Tato funkce přesně sleduje světelné podmínky a automaticky řídí jas v rozsahu 11 jemných úrovní, aby panel poskytoval co nejlepší viditelnost v jakékoliv situaci bez plýtvání energie. Režim nadhledu výrazně ulehčuje sledování záběru na LCD panelu, když se fotoaparát drží ve vysoké poloze, například při fotografování v davu.

Novinkou je 3palcový dotykový LCD panel elektrostatického senzorového typu osazený v modelu FS33, který umožňuje praktické a intuitivní možnosti ovládání tím, že kombinuje dotykové ovládání se čtyřmi hlavními ovládacími tlačítky. Dotykové ovládání je plynulé a intuitivní. Stačí, když při snímání vytvoříte požadovanou kompozici záběru a prstem se dotknete oblasti, na kterou se má zaostřit, a spoušť stisknete do poloviny. O zbytek a dokonalý záběr se již postará fotoaparát. V režimu přehrávání záznamů můžete snímky přetahovat prstem po panelu a prohlížet si tak svou sbírku fotografií, jako byste listovali stránkami knihy.

5. Další možnosti fotozábavy

Oba modely mají celou řadu dalších funkcí, které umožní zábavné i praktické používání fotoaparátu. Bohatá nabídka režimů scén reflektuje různorodost fotografických situací. Režimy Dítě, Zvíře a Sport využívají výhody výše zmíněné funkce Inteligentní řízení citlivosti ISO – výsledkem jsou skvělé záběry, i když se snímané objekty znenadání začnou pohybovat. Kromě toho si můžete zaregistrovat jméno a datum narození svých dětí nebo domácího mazlíčka, a tak máte automaticky k dispozici i informace o věku v momentě zhotovení fotografie. Režim Fotorámeček umožňuje doplnit snímky atraktivními rámečky, což z nich učiní skvělý dárek.

Nejčastěji využívané funkce a nastavení, jako jsou například funkce optické stabilizace O.I.S., sekvenční snímání, AF bod, vyvážení bílé, citlivost ISO, velikost snímku a režim LCD, se dají rychle a lehce ovládat pomocí funkce rychlého nastavení (Quick Menu), bez potřeby vstupování do menu.

Uživatel si může vybrat mezi několika ikonami, které má fotoaparát používat při oznámení zaostření na snímaný objekt. Nastavení Moje scéna umožňuje zobrazit oblíbené režimy scén a podle přání mezi nimi přepínat. Menu fotoaparátu bude přehlednější i pro uživatele dioptrických brýlí díky funkci Velikost zobrazení.

Funkce Makrozoom dokáže „přitáhnout“ objekty ještě blíž, než je nejbližší možný bod snímání v širokoúhlém nastavení, a to díky použití 3x digitálního zoomu. Vy tak získáte výrazně detailnější záběry. Kromě běžných paměťových SD/SDHC karet modely DMC-FS30/FS33 akceptují i SD formát nové generace se zvětšenou kapacitou s označením SDXC (SDeXtended Capacity). Modely DMC-FS33/FS30 jsou kompatibilní se systémem Windows 7.

Informace o softwaru PHOTOfunSTUDIO 5.0

Součástí balení DMC-FS33 a FS30 je nejnovější verze oblíbeného softwaru PHOTOfunSTUDIO 5.0. Software se rychle spouští, rychle načítá obrazové záznamy a umožňuje zařazování a organizování nejen nejnovějších fotozáznamů, ale i těch, které jsou už uložené v počítači: Nová verze umožňuje vytváření prezentací fotografií a videonahrávek s přechodovými efekty a hudbou, stejně jako vypalování na DVD ve formátu MPEG2 souborů. Nasnímanou videonahrávku anebo prezentaci je možné jednoduše přenést na stránky YouTube[6]
. Software PHOTOfunSTUDIO 5.0 je samozřejmě kompatibilní se systémem Windows 7[7].


 

[1] Ekvivalentním s 28mm až 224mm objektivem klasického 35mm fotoaparátu.

[2] Ekvivalent 28 – 224 mm.

[3] V širokoúhlém nastavení při použití AF zaměřeného na jednu oblast, minimální údaj.

[4] Při 3megapixelovém (4:3), 2,5megapixelovém (3:2), 2megapixelovém (16:9) režimu snímání.

[5] Při snímaní videozáznamů je třeba používat kartu třídy SD Speed Class s označením „Class 6” anebo vyšším.

[6] YouTube je obchodní známka společnosti Google Inc.

[7] Windows a logo Windows jsou obchodní známky skupiny společností Microsoft.

Všechny ostatní názvy společností a produktů jsou obchodní známky příslušných korporací.

 

Určitě si přečtěte

Články odjinud