LumaFusion umí 10bitové HDR video, ON1 má nové pluginy, Pixelmator Pro 2 spolupracuje s Apple M1, Nik Collection slaví 25 let

20. listopadu 2020
TWEET SDÍLET

S aktualizacemi a novinkami nejen aplikací ale i různých pluginů se roztrhl pytel. LumaFusion nově zvládá 10bitové HDR video, Pixelmator Pro 2 dostal nejen nové rozhraní, ale rozumí si i s počítači, které jedou na procesoru Apple M1. Společnost ON1 pak představila pluginy pro rok 2021.

LumaFusion

Jedná se o jednu z nejvýkonnějších aplikací pro úpravy videa pro zařízení s iOS a iPadOS. Nově obdržela aktualizaci 2.4, která ji přidává podporu pro úpravy a export 10bitového HDR videa (HLG, PQ P3 a Rec-709), a to samozřejmě včetně záběrů pořízených novými zařízeními iPhone 12 Pro. Nově si ale rozumí i s úpravou a exportem HDR záběrů pořízených fotoaparáty, jako jsou Canon R5, Panasonic Lumix GH5, Sony a7S III atd.

Klepněte pro větší obrázek
Sháníte-li profesionální nástroj na editaci videa na mobilních zařízeních, je LumaFusion jasnou volbou.

Aplikace se také naučila exportovat H.265 video s transparentním pozadím a přibyl jí nový Chroma Keyer s automatickou detekcí barev a Luma Keyer určený pro jemné dolaďování barev. Pro stávající uživatele je aktualizace zdarma, ti noví zaplatí 779 Kč. Stahovat můžete skrze App Store.

Témata článku: Fotografický software, Adobe Photoshop, Adobe Lightroom, iOS, DxO, Fotoaplikace, Apple, Telefony s iOS na Heureka.cz