Lomography uvádí nový filmový materiál – Fantôme Kino B&W

8. dubna 2020
TWEET SDÍLET

Lomography Society se rozhodla podpořit fotografy, kteří ještě nezanevřeli na analogovou fotografii, respektive na ty, kteří znovuobjevují kouzlo filmové fotografie.

Zejména pro tyto dvě skupiny fotografů je určena poměrně široká nabídka filmových materiálů, vyvinutých přímo Lomogrpahy Society. Novinkou v portfoliu je kinofilm Fantôme Kino B&W 35 mm ISO 8.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Materiál je specifický zejména svojí extrémně nízkou citlivostí ISO 8, což je také důvod, proč spolu s ním dostanou uživatelé i doporučení pro používání – při snímání za velmi slunečného dne se totiž při cloně F5,6 dostává fotograf do situace, kdy by měl pracovat s časem 1/60 s, při větším zaclonění se samozřejmě prodlužuje i expoziční čas a ke slovu se tak dostává stativ. Ideálním materiálem bude novinka pro pinhole fotografii.

Lomography doporučuje používání co nejvíce světelných objektivů, blesku a v ideálním případě také externího expozimetru pr přesnější určení správné expozice. K filmu je dostupná také tabulka doporučeného způsobu vyvolávání v konkrétních chemikáliích.

Film Fantôme Kino B&W  je možné předobjednávat s 20% slevou s doručením v červnu letošního roku. Běžná cena filmu bude 9 dolarů a dostupný by měl být v balení po 5 nebo 10 kusech.

Témata článku: Analogová fotografie, Lomo