Lomography obnovuje výrobu tyrkysového filmu LomoChrome

15. listopadu 2021
TWEET SDÍLET

Koupit dnes kazetu s filmem může být na některých místech stále obtížnější, řada tradičních výrobců omezila nabídku filmů nebo zcela přestala některé materiály vyrábět. Občas se však objeví zcela nový filmový materiál anebo se firma rozhodně výrobu obnovit.

To je i případ barevného inverzního filmu LomoChrome Turquoise XR 100–400, který představila společnost Lomography v roce 2014 a byl poměrně rychle vyprodaný.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Najít nějaký kousek v posledních pěti letech bylo prakticky nemožné, což je zvláštní zejména v souvislosti se specifickou barevností filmu, která převádí běžnou barevnost do odstínů smaragdové a tyrkysové, zatímco modrá obloha se zbarví do teplé zlatooranžové barvy. Zajímavé je použití zejména u krajinářské fotografie.

Nyní míří do prodeje další série tohoto filmu a kupodivu v širší nabídce formátů, než tomu bylo dříve. Na výběr bude klasický kinofilm, svitek 120 a poprvé také formát 110. Pro vyvolání se používá standardizovaný proces C-41.

Klepněte pro větší obrázek

Každý z formátů je v nabídce v balení po 5 nebo 10 kusech a je možné je již nyní předobjednávat přímo na webu výrobce. První rozesílky jsou plánovány na červen 2022. Počet vyrobených kusů Lomography neuvádí, lze však předpokládat, že bude také omezený a brzy se vyprodá.

Témata článku: Analogová fotografie, Film, Lomo