Levný tilt objektiv TTArtisan 50 mm F1,4

Levný tilt objektiv TTArtisan 50 mm F1,4

Dostupná novinka určená pro bezzrcadlovky s bajonetem Sony E/FE a L-mount je zajímavá zejména schopností tiltu. Objektiv tedy umí pracovat s rovinou zaostření a naklonit ji až o 8°. K tomu navíc je možné objektiv otáčet až o 90°, což slouží k naklopení hloubky ostrosti v dalších osách.

na-tele.jpg

Objektiv nedisponuje shiftem typicky používaným pro napravení kácení svislic, ale se svým 50mm ohniskem se soustředí zejména na portrétovou fotografii. Objektiv má dobrou světelnost F1,4 a překvapivě 12lamelovou clonu, to je jednak poměrně vysoké číslo a jednak podobné objektivy často mívají lichý počet lamel, což má význam pro tvar bokehu po přiclonění či pro difrakční hvězdičky.

S cenou 199 amerických dolarů se jedná i s přihlédnutím k vysoké světelnosti o levný objektiv. Je však otázka, zda se nižší cena nepodepíše na kvalitě optického výstupu, protože konkurence podobné objektivy prodává několikanásobně dráže.

design.jpg

Objektiv je čistě manuální, minimální zaostřitelná vzdálenost činí 50 cm. Jeho rozměry jsou 68 × 70 mm a hmotnost 452 gramů. Umožňuje používat 62mm závitové filtry.

Určitě si přečtěte

Články odjinud