Lensbaby Velvet 28 mm pro zrcadlovky i bezzrcadlovky dokáže ostřit od 5 cm

24. dubna 2020
TWEET SDÍLET

Společnost Lensbaby, která je známá zejména díky speciálním objektivům s možností selektivního zaostření, představil dalšího zástupce řady objektivů Velvet. 

Objektivy v této řadě – Velvet 85 a Velvet 56 – mají společnou jednu vlastnost, a tou je obrazové podání zejména mimo hloubku ostrosti, výrobce ji označuje jako „ethereal mood“, kdy má snímek jemný zářící či prozařující efekt.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Specifikem nového modelu s širokoúhlým ohniskem je zejména možné zvětšení a s ním související nejkratší zaostřitelná vzdálenost – ta činí pouhých 5 cm, což v praxi znamená zvětšení obrazu 1:2

Technické parametry Lensbaby Velvet 28

  • ohnisková vzdálenost: 28 mm, plný formát
  • bajonet: Nikon F, Nikon Z, Canon EF, Canon RF, Sony E, Pentax K, Fujifilm X, micro 4/3
  • ostření: ruční
  • clona: F2,5–22, 12 lamel
  • minimální ostřicí vzdálenost: 5 cm (2")
  • konstrukce: 8 čoček v 7 skupinách
  • filtrový závit: 67 mm
  • hmotnost: 474 g (DSLR), 594 g (CSC)

Objektiv samotný pak byl představen ve variantě pro zrdcadlovky a pro bezzrcadlovky, které se liší ve velikosti. Dostupný by měl být s bajonety Nikon F, Nikon Z, Canon EF, Canon RF, Sony E, Pentax K, Fujifilm X a micro 4/3.

Vzhledem k uváděnému efektu nebude objektiv vhodný pro všechny uživatele, jak už to ostatně u objektivů Lensbaby bývá, těm zainteresovaným však nabídne vcelku jednoduchou cestu k zajímavému obrazovému podání u fotografií i videa. Doporučená cena objektivu je 550 USD a na trhu by měl být velmi brzy.

Témata článku: Technika, Objektivy, Lensbaby

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

16 Petr Březina

Fotografie týdne: Budu se jen dívat, slečno!

Fotografie týdne: Budu se jen dívat, slečno!

Sociologie se, jako většina společenských věd, nachází v jistém pnutí. Na jedné straně se snaží popsat procesy, jevy, spojení, která ve společnosti můžeme nacházet. Jde vlastně o činnost, která jako by se snažila zjistit si odstup od zkoumané skutečnosti.

Michal Černý