Lensbaby Velvet 28 mm pro zrcadlovky i bezzrcadlovky dokáže ostřit od 5 cm

24. dubna 2020
TWEET SDÍLET

Společnost Lensbaby, která je známá zejména díky speciálním objektivům s možností selektivního zaostření, představil dalšího zástupce řady objektivů Velvet. 

Objektivy v této řadě – Velvet 85 a Velvet 56 – mají společnou jednu vlastnost, a tou je obrazové podání zejména mimo hloubku ostrosti, výrobce ji označuje jako „ethereal mood“, kdy má snímek jemný zářící či prozařující efekt.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Specifikem nového modelu s širokoúhlým ohniskem je zejména možné zvětšení a s ním související nejkratší zaostřitelná vzdálenost – ta činí pouhých 5 cm, což v praxi znamená zvětšení obrazu 1:2

Technické parametry Lensbaby Velvet 28

  • ohnisková vzdálenost: 28 mm, plný formát
  • bajonet: Nikon F, Nikon Z, Canon EF, Canon RF, Sony E, Pentax K, Fujifilm X, micro 4/3
  • ostření: ruční
  • clona: F2,5–22, 12 lamel
  • minimální ostřicí vzdálenost: 5 cm (2")
  • konstrukce: 8 čoček v 7 skupinách
  • filtrový závit: 67 mm
  • hmotnost: 474 g (DSLR), 594 g (CSC)

Objektiv samotný pak byl představen ve variantě pro zrdcadlovky a pro bezzrcadlovky, které se liší ve velikosti. Dostupný by měl být s bajonety Nikon F, Nikon Z, Canon EF, Canon RF, Sony E, Pentax K, Fujifilm X a micro 4/3.

Vzhledem k uváděnému efektu nebude objektiv vhodný pro všechny uživatele, jak už to ostatně u objektivů Lensbaby bývá, těm zainteresovaným však nabídne vcelku jednoduchou cestu k zajímavému obrazovému podání u fotografií i videa. Doporučená cena objektivu je 550 USD a na trhu by měl být velmi brzy.

Témata článku: Technika, Objektivy, Lensbaby

Určitě si přečtěte

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

Malé kompaktní fotoaparáty jsou vhodné i pro pokročilé fotografy. Nabízejí výbornou obrazovou kvalitu a maximální kontrolu nad procesem fotografování. Současně jsou vždy po ruce.

40 Helena Vyplelová

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

15 časopis Computer