Lensbaby Spark 2.0 – naklápěcí objektiv v novém kabátě nabídne osm různých bajonetů

Lensbaby Spark 2.0 – naklápěcí objektiv v novém kabátě nabídne osm různých bajonetů

Společnost Lensbaby se objevila na trhu fotografické techniky ještě před rokem 2010. Od té doby prošla řada nabízených objektivů celou řadou proměn, doplnění a rozšíření. Jendou z posledních novinek je Lensbaby Spark 2.0 – objektiv navazující na svého předchůdce z roku 2012.

lensbaby_lbsp2x_spark_2_0_with_sweet_1598843.jpg

Původní Spark byl v mezidobí zařazen mezi ukončené produkty, takže jej dnes již nekoupíte. Nová verze by se měla objevit na pultech obchodů začátkem listopadu za cenu 200 USD. Navíc bude k dispozici s osmi různými bajonety: Canon EF, Canon RF, Fuji X, Micro 4/3, Nikon F, Nikon Z, Pentax K a Sony E.

Ve srovnání s první generací nabídne novinka proměnlivou dvanáctilamelovou clonu v rozsahu F2,5–F22, oproti původní fixní hodnotě F5,6. Spark 2 je dodáván s optikou Lensbaby Sweet 50 a je možné jej využít se systémem Optic Swap.

Tělo je tvořeno pružnou trubicí s možností náklonu v rozsahu 30° jakýmkoli směrem. Nejkratší zaostřitelná vzdálenost je 33 cm. Filtrový závit má průměr 46 mm. Samotný objektiv pak má průměr 76,2 mm a délku 50 mm, při hmotnosti 132 gramů.

Určitě si přečtěte

Články odjinud