Leica SL2 má nový firmware a umí 187Mpx snímky

28. června 2020
TWEET SDÍLET

Plnoformátová bezzrcadlovka s typickým červeným logem byla představena na sklonku roku 2019 a už tehdy společnost informovala o možnosti multishot fotografie, která bude mít rozlišení 187 Mpx a bude dostupná v průběhu roku 2020 prostřednictvím aktualizace firmwaru.

Klepněte pro větší obrázek

Tento okamžik nastal a nový firmware s označením 2.0 je pro fotoaparát SL2 dostupný ke stažení. technika multishotu je zde shodná, jako u konkurence, tedy pořízení několika dílčích snímků s posunutým stabilizovaným snímačem a jejich následné složení dohromady.

V případě modelu SL2 je pořízeno osm snímků, z nichž fotoaparát vytvoří jeden DNG soubor s rozlišením 187 Mpx. Mezi jednotlivými zdrojovými snímky se snímač posouvá o polovinu velikost pixelu.

Vzhledem k výše popsanému je možné v tomto režimu fotit pouze s elektronickou závěrkou a není k dispozici stabilizace obrazu. Režim také není možné používat zároveň s bleskem, vedle snímku s vysokým rozlišením se ukládá také jeden se standardním (47 Mpx) rozlišením.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Součástí nového firmwaru je také upravené rozhraní pro záznam videa, možnost změnit velikost ostřicího rámečku dlouhým dotykem na displeji a také úprava nastavení formátování SD karty v podobě jejího pojmenování „Leica SL2“.

Vedle nových funkcí přináší firmware 2.0 také několik oprav – lepší detekci objektivů s bajonetem M při použití adaptéru, oprava chyb v DNG souborech při vysokorychlostním snímání a lepší konektivitu a stabilitu vestavěného bezdrátového rozhraní. Firmware ve verzi 2.0 je dostupný na webu výrobce, a to společně s návodem k jeho instalaci.

Témata článku: Technika, Leica, Bezzrcadlovky, Firmware

Určitě si přečtěte

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

35 Petr Březina

Instagramisté, přestaňte se fotit v našem toxickém odpadu!

Instagramisté, přestaňte se fotit v našem toxickém odpadu!

Uživatelé Instagramu udělají pro lajky cokoli, nehledě na to, jak je to nebezpečné nebo hloupé.

Petr Březina

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

3 Petr Březina