Leica rozšiřuje svou řadu černobílých fotoaparátů o model M11 Monochrom

Leica rozšiřuje svou řadu černobílých fotoaparátů o model M11 Monochrom

Leica oznámila nový fotoaparát Leica M11 Monochrom a jak název napovídá, jedná se o monochromatickou verzi oblíbeného fullframe fotoaparátu M11. Leica ostatně byla první společností na světě, která vydala fotoaparát se speciálním černobílým snímačem. Nyní M11 Monochrom ztělesňuje už čtvrtou generaci těchto fotoaparátů.

Vzhledem k tomu, že je fotoaparát určen pro černobílou fotografii, kdy postrádá soustavu barevných filtrů Bayer, měly by být výsledky dosažené tímto fotoaparátem velmi ostré. Bez barevného filtru také netrpí chromatickým šumem a měly by dosahovat lepších hodnot ISO než jejich protějšky s filtrem.

Video: https://youtu.be/vnXkgEeA62M

Monochromatický snímač dokáže vytvářet snímky s rozlišením 60, 36 nebo 18 MPx ve formátech DNG RAW nebo JPG. Rozsah citlivostí ISO je 125 až 200 000, což umožňuje fotografovat v poměrně tmavých scénách. Fotoaparát je jinak vybaven 256GB vestavěným úložištěm a snímky z něho lze odesílat přes Bluetooth do aplikace výrobce nebo klasicky přes USB kabel z vestavěného konektoru USB-C. Cena samozřejmě nijak lidová není. V oficiálním obchodě Leica Store vás tato novinka vyjde na 9 495 EUR, tedy nějakých 220 tisíc Kč.

Via diyphotography.net

Určitě si přečtěte

Články odjinud