Leica Q2 v limitované zlatočerné edici

5. března 2021
TWEET SDÍLET

Leica připravila další ze svých limitovaných edicí, tentokrát se týká modelu Q2 a je označena jako Leica Q2 Daniel Craig x Greg Williams. Celkový počet vyrobených kusů by měl být 750 a jak napovídá označení, podílela se na designu dvojice Daniel Craig a Greg Williams, která patří mezi spokojené a dlouholeté uživatele fotoaparátů Leica.

Podobně, jako u jiných limitovaných edicí, i v tomto případě je technický základ stejný, jako u sériově vyráběného modelu Leica Q2, tedy plnoformátový snímač s rozlišením 47,3 Mpx a pevný objektiv Summilux 28 mm F1,7, kterým sekunduje elektronický OLED hledáček. Změn se tradičně dočkal vnější design – tentokrát je podřízen kombinaci černé a zlaté.

Klepněte pro větší obrázek

Akcent ve zlaté barvě přidal výrobce poměrně jednoduše, veškeré popisky a gravírování na fotoaparátu je vyvedeno právě ve zlaté barvě, zatímco  zbytek aparátu je v matné černé barvě. Příslušnost k limitované edici je znázorněna na zadní straně pod displejem společně s pořadovým sériovým číslem nad displejem.

Součástí balení je také kožený ramenní popruh v černé barvě. Koupit je možné fotoaparát prostřednictvím autorizovaných prodejců, cena je nastavena těsně pod 7 000 USD.

Témata článku: Technika, Kompaktní fotoaparáty, Leica