Leica aktualizuje bezzrcadlovku SL2-S a brzy přibude i světelný zoom

6. května 2021
TWEET SDÍLET

Plnoformátová bezzrcadlovka Leica SLS-2 dostala velkou aktualizaci firmwaru s označením 2.0, která přináší vylepšení stávajících a doplnění nových funkcí, zejména pak pro videografy.

Péče byla věnována také ostření při fotografování, které bude používat upravený a přesnější algoritmus pro detekci a sledování očí, tváře, hlavy a těla. Z pohledu videozáznamu se nabídka rozšířila o 4K video v 10bitech při snímkovací frekvenci 60/50 sn/s s užitím kodeku H.265.

Klepněte pro větší obrázek

Zajímavou funkcí je Segmented Video, kdy aparát sám rozdělí videozáznam do 60s segmentů z důvodu minimalizace rizika v případě poškození záznamu z jakéhokoli důvodu.

Automatické funkce nově doplňuje Automatic Follow Focus, kdy může fotograf definovat tři konkrétní ostřicí body a digitál mezi nimi přepíná v průběhu záznamu videa. Pomocníkem zejména při pořizování skládaných záběrů bude funkce Image Overlay, která ponechá na displeji zobrazený poloprůhledný náhled předchozího snímku pro snadnější zarovnání.

Nová verze firmwaru 2.0 pro Leicu SLS-2 je dostupná ke stažení na webu výrobce.

Leica VARIO-ELMARIT-SL 24–70 mm F2,8 ASPH

oživeno: Objektiv již Leica oficiálně představila. Známá je optická konstrukce z 19 prvků v 15 skupinách, pohon krokovým motorem a nejkratší zaostřitelná vzdálenost 18 cm, clona má 11 lamel. Doporučená cena objektivu je 2 795 USD, v kitu s bezzrcadlovkou SL2 je to 8 795 USD a v případě SL2-S pak 7 195 USD.


Dlouho očekávaný světelný zoom Leica by měl být oficiálně uveden ve velmi brzké době, nyní se objevily první uniklé fotografie, které potvrzují příslušnost k ostatním objektivům Leica s bajonetem L, i když kolují neověřené informace, že objektiv údajně nemá kovové tělo, jako ostatní skla.

Klepněte pro větší obrázek

Objektiv se bude prodávat samostatně a pravděpodobně také v setu s výše zmíněnou bezzrcadlovkou SLS-2. Cena objektivu se očekává kolem 3 200 dolarů, což je poměrně výrazný rozdíl oproti konkurenčnímu Panasonicu Lumix S Pro 24–70 mm F2,8 L a takřka trojnásobná částka ve srovnání s objektivem Sigma 24–70 mm F2,8 DG DN Art. 

Témata článku: Leica, Technika, Objektivy, Fotoaparáty, Bezzrcadlovky

Určitě si přečtěte

Stylová bezzrcadlovka Olympus PEN E-P7 a širočina M.ZUIKO 8–25 mm F4

Stylová bezzrcadlovka Olympus PEN E-P7 a širočina M.ZUIKO 8–25 mm F4

46 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
ObjektivyBezzrcadlovkyOlympus
Fotografie měsíce: Předpověď, Na petlici, Život na hraně a další

Fotografie měsíce: Předpověď, Na petlici, Život na hraně a další

Výběr snímků měsíce dubna má společného jmenovatele v chápání hranic. V dynamicky se měnícím světě, chceme a potřebujeme sami pro sebe vnímat pevnost či tekutost, ostrost či tupost, rovnováhu nebo bouřlivý var.

2 Michal Černý

Michal Černý
Kultura
Vyčistěte a obarvěte své staré fotky zcela zdarma

Vyčistěte a obarvěte své staré fotky zcela zdarma

15 Adam Kos

Adam Kos
Fotografický software
Sony A7C – nejmenší z velkých bezzrcadlovek (test)

Sony A7C – nejmenší z velkých bezzrcadlovek (test)

25 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
BezzrcadlovkySonyTesty