Lego a Leica v jednom. Zábava nejen pro fotografy

4. září 2021
TWEET SDÍLET

Společnost Lego již nějakou dobu provozuje komunitní web LEGO Ideas, kde může prakticky kdokoli zveřejnit vlastní návrh stavebnice a ucházet se mimo jiné o příležitost, že se jeho návrh dostane do sériové výroby. 

Jedním ze zajímavých návrhů, za nímž stojí uživatel Pandis Pandus, je stavebnice vůbec prvního fotoaparátu Leica Ur z roku 1914, který používal pro záznam políčko filmu velikosti 24×36 mm. Díky tomu mohl být fotoaparát mnohem menší než jeho současníci používající svitkový film.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Za touto konstrukcí stojí Oskar Barnack, který přišel s přelomovou myšlenkou zdvojnásobení plochy filmového políčka oproti stávajícímu videomateriálu 18×24 mm a zároveň otočil převíjení filmu z vertikálního na horizontální.

Specifikem aparátu Leica Ur je poměrně velké množství ovládacích prvků na těle, které však zachovává i navržený Lego model. A to včetně objektivu Mikro-Summar 42 mm F4,5. nebo specifického rámečku pro hledáček.

Fotoaparát samozřejmě není funkční a jedná se pouze o stavebnici, nicméně pro ukrácení volné chvíle bude pro mnoho fotografů ideálním doplňkem.

Témata článku: Kultura, Leica


Vyzkoušeli jsme Google Play Pass. Prakticky neomezené hraní bez reklam za měsíční paušál rozhodně stojí

Vyzkoušeli jsme Google Play Pass. Prakticky neomezené hraní bez reklam za měsíční paušál rozhodně stojí

** V Česku už rok funguje služba Play Pass ** Původní počet her a aplikací se stále rozšiřuje ** Měsíc bezplatného hraní vás utvrdí v tom, že s reklamami na Androidu už hrát chtít nebudete

Martin Chroust
Play PassVyzkoušeno
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Fallout a Stubbs the Zombie zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Fallout a Stubbs the Zombie zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce