LEDCard je doma vyrobené makro světlo ke smartphonu o velikosti platební karty

LEDCard je doma vyrobené makro světlo ke smartphonu o velikosti platební karty

Uživatel Githubu Helge Wurst, známý jako MisterHW, vytvořil open-source DIY LED světlo o velikosti platební karty, které je „ideálním“ kapesním společníkem pro pořizování makrosnímků pomocí smartphonu, takže samozřejmě spíše na cestách. LEDCard poskytuje nejen LED světlo, ale obsahuje také akrylovou makro čočku pro pořizování detailních záběrů bez specifické makro funkce ve smartphonu.

LEDCard je zkonstruována s použitím jediného PCD s dobíjecími lithium-iontovými cívkovými články (LIR2430) a regulátorem nabíjení s napájením přes USB. LEDCard rozsvítí vestavěné LED diody jediným stisknutím tlačítka, jejich intenzitu můžete ovládat jeho polovičním stisknutím pro střední jas nebo úplným stisknutím pro maximální jas. K dispozici je také tlačítko „test“. Jeho stisknutím se provede test stavu nabití baterie.

Wurst vytvořil LEDCard, aby vyřešil svůj osobní problém – potřebu dokumentovat elektronické sestavy, závady a jejich opravy bez složitého vybavení a velkých světel. Od roku 2004 se aktivně věnuje hobby fotografování a pracuje s digitálními zrcadlovkami Canon. V posledních letech se však výrazně zlepšila sama technologie a výkon fotoaparátů v chytrých telefonech, což mu umožnilo obejít objemné sestavy fotoaparátů a místo nich zvolit právě jen a pouze chytrý telefon.

Je výhodné mít fotoaparát, který můžete nosit pouze v kapse, a jeho užitečnost výrazně zvýšit právě podobným kompaktním LED světlem. Díky použití akrylové čočky se pak k objektu dostanete ještě blíže a máte jej ideálně nasvícený. Wurst je nadšenec do technologií, a proto je jistě záslužné, že něco podobného vymyslel, nicméně přídavná světla pro smartphony jsou poměrně běžná věc a lepší smartphony už umí i makro režim, takže se tím jeho produkt trošku míjí účinkem. Jak se ale říká, kdo si hraje, nezlobí. Více se dozvíte na stránkách Githubu.

Via dpreview.com

Určitě si přečtěte

Články odjinud