Leaf Aptus-II 12: 80 megapixelů pro střední formát

6. října 2010
TWEET SDÍLET

Společnost Leaf uvedla na trh digitální stěnu pro středo formátové aparáty. Leaf Aptus-II 12 bude na trhu k dostání ve dvou verzích, které se budou lišit pouze v tom, že Leaf Aptus-II 12R nabídne interní otočný senzor „Leaf Verto“, jenž umožňuje fotit na výšku i na šířku bez otočení celého fotoaparátu.

12 EV stop digitálně

Digitální stěna Leaf Aptus-II 12(R) produkuje obrazový materiál v rozlišení 10320 x 7752 pixelů jenž jsou zpracovány z CCD čipu rozměrů 53,7 x 40,3 mm. Tyto obrazové data mohou být uloženy například v 16 bitovém TIFF formátu, jenž dosáhne velikosti 480 MB. 8 bitový formát v barvách CMYK představují datovou náročnost přibližně 320 MB na snímek. Příjemnou a hlavně technologicky žádanou specifikací je dynamický rozsah 12 EV, kdežto citlivost ISO je „pouhých“ 80-800. Podpora karet u digitální stěny je logicky CompatFlash. Přenos je možný i skrz FireWire 800. LCD display o velikosti 6 x 7 cm s vysokým kontrastem je plně dotykový pro pohodlné ovládání. Digitální stěna je dodávána se softwarem Capture One. O přísun energie se stará 2350mAh akumulátor. Cena je stanovena na 24 tisíc Euro.

Podporované fotoaparáty:

  • Phase One 645DF, 645AF
  • Hasselblad H a V série (kromě verzí 200 a 2000)
  • Mamiya 645DF, 645AFD, 645AFD II, 645AFDIII, RZ67, RZ67 Pro II, RZ Pro IId, RB67
  • Fuji GX680II, GX680III
  • Bronica SQA/SQAi
  • Contax 645AF

Podpora kazetových fotoaparátů: Alpa, Arca-Swiss, Cambo, Horseman, Linhof, Sinar, Toyo, Rollei X-Act2 a ostatních pomocí Leaf Graflok nebo jiným adaptérem. 

Klepněte pro větší obrázek
Digitální stěna Leaf Aptus-II 12

Určitě si přečtěte

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

15 časopis Computer

Fotografie týdne: Budu se jen dívat, slečno!

Fotografie týdne: Budu se jen dívat, slečno!

Sociologie se, jako většina společenských věd, nachází v jistém pnutí. Na jedné straně se snaží popsat procesy, jevy, spojení, která ve společnosti můžeme nacházet. Jde vlastně o činnost, která jako by se snažila zjistit si odstup od zkoumané skutečnosti.

Michal Černý

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

16 Petr Březina