Laowa přichází se čtyřmi objektivy osazenými bajonetem L-mount

14. února 2021
TWEET SDÍLET

Společnost Venus Optics, která stojí za značkou Laowa, oznámila dostupnost čtveřice plnoformátových objektivů s bajonetem L-mount. Majitelé některého z fotoaparátů Leica, Panasonic nebo Sigma tak budou mít další alternativu při zasklení svých digitálů.

Laowa 4 mm F2,8 Fisheye

Nejširší ohnisko nabídne rybí oko se 4mm a dobrou světelností F2,8. Konstrukce zahrnuje sedm čoek v šesti skupinách a sedmilamelovou clonu s maximem F16. Ostřit je u tohoto objektivu od 8 cm. Na trhu by měl být objektiv v březnu letošního roku s cenovkou 200 USD.

Klepněte pro větší obrázek

Laowa 9 mm F2,8 Zero-D

Další objektiv má také velmi širokoúhlé ohnisko 9 mm a jeho optická konstrukce čítá 15 čoček v 10 skupinách, osazena je i trojice čoček z ED skla a přední člen objektivu má speciální ochrannou vrstvu Frog Eye Coating, která má odpuzovat vodu a nečistoty. Clona je zde sedmilamelová, ostřit zvládne objektiv od 12 cm. Přívlastek Zero-D odkazuje na minimální geometrické zkreslení, což je v případě krátkých ohnisek velmi praktické. Na trhu bude sklo také v březnu letošního roku, cena je stanovena na 500 USD.

Klepněte pro větší obrázek

Laowa 24 mm F14 2× Macro Probe

Tento objektiv patří se těší přízni zejména u makrofotografů, kterým nabízí opravdu velké zvětšení. Vedle toho je zajímavý samozřejmě i svým neobvyklým tvarem a konstrukcí. Ta zahrnuje 27 čoček v 19 skupinách, clona má sedm lamel a pracovní rozsah je F14–F40. Na trhu bude také v březnu, cena je u tohoto kousku 1500 USD.

Klepněte pro větší obrázek

Laowa 25 mm F2,8 2,5–5× Ultra Macro

Poslední zástupce také patří mezi makroobjektivy, zde však s proměnlivým zvětšením. Konstrukce má osm čoček v šesti skupinách, stejně jako zvětšení je proměnlivá i nejkratší zaostřitelná vzdálenost, která variuje mezi 17,3 mm a 23.4 mm. Prodeje by měly začít v březnu letošního roku za cenu 400 USD.

Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Technika, Objektivy, Laowa, L-mount

Určitě si přečtěte

Fujifilm uvádí GFX 100S s rozměry DSLR, bezzrcadlovku X-E4 a trojici objektivů

Fujifilm uvádí GFX 100S s rozměry DSLR, bezzrcadlovku X-E4 a trojici objektivů

24 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
BezzrcadlovkyFujifilm
Naučte se fotografovat portrét ve 4 jednoduchých krocích

Naučte se fotografovat portrét ve 4 jednoduchých krocích

Portrétní fotografie je jedním z nejrozšířenějších témat především mezi amatérskými fotografy. V našem okolí je spousta zajímavých osob, které by stály za vyfocení. Vyfotit je ale tak, aby byla fotka dobrá a aby měla atmosféru, nemusí být úplně jednoduché.

3 Petr Březina

Petr Březina
Fotoškola
6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

15 časopis Computer

časopis Computer
Fotografický softwareFotoškola