Laowa FF II Argus 35 mm F0,95 má první obrysy a je vcelku kompaktní

Laowa FF II Argus 35 mm F0,95 má první obrysy a je vcelku kompaktní

Společně s uvedením první generace bezzrcadlovek Nikon Z6 a Z7 začaly neoficiální závody výrobců objektivů o nejsvětelnější kousky. Postupně jsme se dočkali řady velmi světlených modelů, i když ten nejočekávanější objektiv od Nikonu zklamal nejen absencí automatického ostření, ale také vcelku nesmyslnou cenou a prakticky nulovou dostupností.

Nedávno jsme mohli vidět objektiv od Fujifilmu, který se rozhodl pro delší ohnisko, než při prvních návrzích, avšak světelnost F1 zachoval. Od začátku letošního roku se pak spekuluje o světelném objektivu od společnosti Laowa.

Ten dostal konkrétní obrysy, když se na internetu objevila první uniklá fotografie objektivu. A protože chybí jakékoli informace, je třeba číst přímo z objektivu. Novinka by měla mít ohnisko 35 mm, světelnost F0,95 a vzhledem k označení FF v názvu lze předpokládat, že je určena pro plnoformátové snímače.

laowa-ffii-argus-35mm-f095.jpg.optimal.jpg

Objektiv bude kompatibilní jak se zrcadlovkami, tak bezzrcadlovkami. Nejspíš se tedy dočkáme variant s bajonety Nikon F a Z, Canon EF a RF a pravděpodobně také Sony E a L-mount.

Z fotografie je také patrné, že se jedná o poměrně kompaktní sklo, což s největší pravděpodobností bude znamenat plně manuální ovládání i ostření. O dostupnosti a ceně zatím nejsou žádné bližší informace.

Určitě si přečtěte

Články odjinud