Laowa Argus 35 mm F0,95 – nejsvětelnější objektiv pro plný formát je na trhu

17. září 2021
TWEET SDÍLET

Společnost Venus Optics, která stojí za značkou Laowa, představila další novinku v nabídce objektivů pro plnoformátové bezzrcadlovky. Tentokrát se jedná o oblíbení ohnisko 35 mm, avšak s vynikající světelností F0,95. V nabídce je objektiv s bajonetem Canon RF, Nikon Z a Sony E.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Optická konstrukce zde zahrnuje 14 čoček v devíti skupinách, použit je i jedna asférická čočka, dvojice čoček z ED skla a čtyři členy z UHR (ultra-high-refractive) materiálu. Clona zde pracuje v rozsahu F0,95 až F16 a je složena z celkem 15 lamel. Nejkratší zaostřitelná vzdálenost je 50 cm, filtrový závit pak má průměr 72 mm.

Na těle je vedle ostřicího prstence také clonový kroužek s možností přepnutí na tichý chod. V objektivu je použito interní ostření, které při otáčení prstencem nijak nemění rozměr objektivu. Objednávat je možné již nyní za cenu 24 200 Kč přímo na webu výrobce.

Témata článku: Technika, Objektivy, Laowa


Vyšlo podzimní ZPS X 2021: Až 6× rychlejší a s podporou nového formátu AVIF

Vyšlo podzimní ZPS X 2021: Až 6× rychlejší a s podporou nového formátu AVIF

Jakub Čížek
Zoner Photo StudioFotografický software
Nikon Z 14–30 mm F4 S – předražený seťák? (test objektivu)

Nikon Z 14–30 mm F4 S – předražený seťák? (test objektivu)

Kompaktní širokoúhlý objektiv Nikon má trochu problémy s identitou – je seťákem nebo nástrojem pro profesionály? Nebo je určený pro dovolenkáře?

Jan Pánek
Širokoúhlé objektivyNikon
Fotografie měsíce: Pod mostem

Fotografie měsíce: Pod mostem

Hledat společný průsečík šestnácti vybraných fotografií je tentokráte poměrně snadné. Stojíme před otázkou ontologickou, v čem spočívá základní charakteristika našeho bytí?

Michal Černý
Fotografie týdne