Laowa 50mm F2,8 2× Ultra Macro APO – jediný objektiv, který zvládne dvojnásobné makro na micro4/3

28. srpna 2020
TWEET SDÍLET

Čínská společnost Venus Optics, která stojí za značkou Laowa, uvedla vcelku unikátní makroobjektiv. Ohnisko objektivu je 50 mm a světelnost F2,8, tento kousek však zvládne ostřit od 13,5 cm, což v praxi znamená 2× zvětšení, objektiv je osazen bajonetem micro 4/3 a je tak jediným objektivem s tímto bajonetem, který má popsané vlastnosti.

Klepněte pro větší obrázek

Optická konstrukce zahrnuje 14 čoček v 10 skupinách, přičemž jsou použity jak čočky s nízkým rozptylem světla, tak speciální úprava zabraňující vzniku odlesků či závoje. Minimalizovaná by měla být také chromatická vada či barevný posun.

Vzhledem k efektivnímu ohnisku 100 mm je objektiv vhodný také pro portréty. Ačkoli se jedná o manuální sklo, je v objektivu zabudován čip komunikující s fotoaparátem, takže je možné nastavit požadovanou clonu na těle aparátu a následně se informace ukládají i do EXIF dat.

Objektiv je vybaven 7 lamelovou clonou, filtrový závit má průměr 49 mm a hmotnost pak činí 240 gramů při celkové délce 79 mm. Cena objektivu byla stanovena na 12 990 Kč a je možné jej objednávat přímo na webu distributora.

Témata článku: Příslušenství, Technika, Objektivy, Laowa


Recenze mobilu Vivo Y72 5G. Lapač otisků, který neurazí, ale ani nenadchne

Recenze mobilu Vivo Y72 5G. Lapač otisků, který neurazí, ale ani nenadchne

** Otestovali jsme nejnovější smartphone od Viva v Česku ** Líbit se vám bude kompaktní design, slušný čipset i podpora 5G ** Nelíbí se nám záda, která přitahují otisky prstů jako magnet

Martin Chroust
Střední třídaRecenze
Razer odhalil nové počítačové komponenty, navržené pro herní nadšence

Razer odhalil nové počítačové komponenty, navržené pro herní nadšence

Razer se posouvá od herního a lifestylového příslušenství také k počítačovým komponentům.

Michal Maliarov
RazerHardware