Kuvajt zakázal digitální jednooké zrcadlovky

24. listopadu 2010
TWEET SDÍLET

Chystáte se na výlet do Kuvajtu? Tak svoji digitální zrcadlovku nechejte doma. Podle Kuwait Times Ministerstva informatiky, sociálních věcí a financí spolu nedávno dospěla k názoru, že digitální jednooké zrcadlovky by měly být používány pouze pro profesionální, novinářské účely. V praxi to znamená zákaz použití DSLR na veřejnosti, na ulici a v obchodních centrech.

Důvodem je zjevně obava Kuvajťanů z toho, že budou fotografováni. Na podobný problém narazilo několik místních fotografů používající zrcadlovky, pro něž je fotografie koníčkem. Lidé se zde velkých černých fotoaparátů bojí, pokud použijete menší kompakt či dokonce mobil, pak je problém daleko menší. Místní mladí fotografové mají podobné problémy, a to i když fotí abstraktní nebo krajinářskou fotografii.

Otázkou zůstává, jak se místní úřady budou dívat třeba na fotoaparáty formátu mikro3/4, zda například takový Panasonic Lumix G2 je už povolen, nebo bude považován za „nebezpečný“. V každém případě je tento zákaz používání DSLR vskutku unikátní.

Klepněte pro větší obrázek

Zdroj: thenextweb, engadget

Určitě si přečtěte

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

36 Petr Březina

Petr Březina
Technika
Fotografie týdne – o dešti jako pohledu do minulosti i do budoucnosti

Fotografie týdne – o dešti jako pohledu do minulosti i do budoucnosti

Michal Černý

Michal Černý
Fotografie týdne