Kryty s objektivy Sandmarc jsou dostupné i pro nejnovější iPhony 11

12. prosince 2019
TWEET SDÍLET

Výrobce příslušenství pro chytré telefony Sandmarc uvedl na trh novou řadu krytů pro chytré telefony Apple iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max, které umožňují objektivům výrobce spolupracovat s těmito nejnovějšími iOS zařízeními.

Portfolio Sandmarc je již poměrně bohaté a směle může konkurovat značkám, jako jsou Olloclip nebo Moment. Druhému řečenému se však podobá více, a to díky systému uchycení objektivů na telefon za pomoci pouzdra, které je každému modelu telefonu šito přesně na míru. Nabízí však i řešení za pomoci klipu.

Každé pouzdro pro iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max vás vyjde na 30 dolarů (cca 700 Kč), což je o 10 dolarů méně, než u generací iPhonů XS potažmo XR. Nabízí minimalistický černý design, hrubou strukturu pro lepší držení telefonu a možnost uchytit optické řešení výrobce vždy na dva objektivy. V případě modelu 11 se jedná jak o širokoúhlý, tak ultra širokoúhlý objektiv, u modelů 11 Pro je to jen v případě širokoúhlého a teleobjektivu. Pro ultra širokoúhlý zde jednoduše už nezbylo místo (stejně jako v případě řešení značky Moment.

Kryty jsou kompatibilní i s objektivy, které už od výrobce vlastníte. Popřípadě si můžete nové kryty koupit už s jedním pro vás nejvhodnějším objektivem nebo rovnou v sadě dvou či tří objektivů dle jejich použití. Jednotlivě se jich nabízí pět. 1,33× anamorfní čočka nabízí poměr stran 2,4:1, teleobjektiv pak přináší dvojnásobné přiblížení i pro iPhone 11, či čtyřnásobné, pokud jej použijete s modelem 11 Pro nebo 11 Pro Max.

Makro objektiv poskytne 10× přiblížení a obsahuje i krytku pro lepší rozptýlení světla. Ultra širokoúhlý objektiv sice supluje ten v telefonech integrovaný, nicméně s jeho použitím můžete fotografovat i v nočním režimu, který se při tom integrovaném vypíná. Pak je zde ještě 0,2× rybí oko.

Anamorfní objektiv s krytem vás vyjde na 150 dolarů (cca 3 500 Kč), teleobjektiv a ultra širokoúhlým shodně po 100 dolarech (cca 2 300 Kč) a makro či rybí oko shodně po 90 dolarech (cca 2 100 Kč). Objednávat můžete na stránkách výrobce Sandmarc.

Témata článku: Objektivy, Fotoaparáty, Příslušenství, Fotomobily, iPhone, Digitální fotoaparáty na Heureka.cz