Kryty s objektivy Sandmarc jsou dostupné i pro nejnovější iPhony 11

12. prosince 2019
TWEET SDÍLET

Výrobce příslušenství pro chytré telefony Sandmarc uvedl na trh novou řadu krytů pro chytré telefony Apple iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max, které umožňují objektivům výrobce spolupracovat s těmito nejnovějšími iOS zařízeními.

Portfolio Sandmarc je již poměrně bohaté a směle může konkurovat značkám, jako jsou Olloclip nebo Moment. Druhému řečenému se však podobá více, a to díky systému uchycení objektivů na telefon za pomoci pouzdra, které je každému modelu telefonu šito přesně na míru. Nabízí však i řešení za pomoci klipu.

Každé pouzdro pro iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max vás vyjde na 30 dolarů (cca 700 Kč), což je o 10 dolarů méně, než u generací iPhonů XS potažmo XR. Nabízí minimalistický černý design, hrubou strukturu pro lepší držení telefonu a možnost uchytit optické řešení výrobce vždy na dva objektivy. V případě modelu 11 se jedná jak o širokoúhlý, tak ultra širokoúhlý objektiv, u modelů 11 Pro je to jen v případě širokoúhlého a teleobjektivu. Pro ultra širokoúhlý zde jednoduše už nezbylo místo (stejně jako v případě řešení značky Moment.

Kryty jsou kompatibilní i s objektivy, které už od výrobce vlastníte. Popřípadě si můžete nové kryty koupit už s jedním pro vás nejvhodnějším objektivem nebo rovnou v sadě dvou či tří objektivů dle jejich použití. Jednotlivě se jich nabízí pět. 1,33× anamorfní čočka nabízí poměr stran 2,4:1, teleobjektiv pak přináší dvojnásobné přiblížení i pro iPhone 11, či čtyřnásobné, pokud jej použijete s modelem 11 Pro nebo 11 Pro Max.

Makro objektiv poskytne 10× přiblížení a obsahuje i krytku pro lepší rozptýlení světla. Ultra širokoúhlý objektiv sice supluje ten v telefonech integrovaný, nicméně s jeho použitím můžete fotografovat i v nočním režimu, který se při tom integrovaném vypíná. Pak je zde ještě 0,2× rybí oko.

Anamorfní objektiv s krytem vás vyjde na 150 dolarů (cca 3 500 Kč), teleobjektiv a ultra širokoúhlým shodně po 100 dolarech (cca 2 300 Kč) a makro či rybí oko shodně po 90 dolarech (cca 2 100 Kč). Objednávat můžete na stránkách výrobce Sandmarc.

Témata článku: Objektivy, Fotomobily, iPhone

Určitě si přečtěte

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

Malé kompaktní fotoaparáty jsou vhodné i pro pokročilé fotografy. Nabízejí výbornou obrazovou kvalitu a maximální kontrolu nad procesem fotografování. Současně jsou vždy po ruce.

40 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Technika
Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

5 Adam Kos

Adam Kos
Selfie
Zenjix Soratama – předsádka, která vám pomůže s kreativitou

Zenjix Soratama – předsádka, která vám pomůže s kreativitou

Petr Březina

Petr Březina
Příslušenství