Konkurence pro Adobe! Se službou ON1 360 upravíte fotky z mobilu i počítače

Konkurence pro Adobe! Se službou ON1 360 upravíte fotky z mobilu i počítače

​Společnost ON1 představila novou platformu s automatickou synchronizací – ON1 360, která fotografům umožní spravovat, vyvolávat a editovat fotografie napříč různými zařízeními – počítači i mobily. Platforma je postavena na firemním softwaru ON1 Photo RAW 2020, který nově doplňuje mobilní aplikace ON1 Photo Mobile. Díky službě ON1 360 využívající webové úložiště mohou nyní uživatelé přistupovat ke svým snímkům z libovolného zařízení.

how-it-works.png

Při použití služby ON1 360 zůstávají soubory uložené na původním místě (na interním či externím úložišti v počítači, mobilu atp.), uživatel pouze označí soubor, který chce synchronizovat napříč zařízeními, a formát, s nímž chce pracovat. Zajímavým řešením je možnost využití speciálního komprimovaného RAWu od ON1, který má ve srovnání s originálními soubory o 75 % menší velikost, a značně tudíž ušetří místo v cloudovém úložišti. Dle slov ON1 je navíc tento „editovatelný náhled“ k nerozeznání od originálu.

overview-slide2.png

Jak již bylo řečeno, nová platforma je založena na zavedeném softwaru ON1 Photo RAW 2020.5, který v sobě kombinuje funkce správce fotografií, digitální temnou komoru, editor s podporou práce ve vrstvách, automatickými úpravami na bázi UI a s řadou efektů. ON1 Photo RAW je dostupný jako samostatný program, nebo jako plug-in, např. pro Adobe Photoshop nebo Lightroom, pro operační systém Windows i macOS.

camera-app.pngImage 2.jpg

Tento desktopový software nově doplňuje bezplatná mobilní aplikace ON1 Photo Mobile 2020 (pro Android a iOS). Vedle úpravy základních parametrů, jako je expozice, kontrast, saturace, šum, tonální podání, ostrost, a aplikace nejrůznějších obrazových filtrů lze pomocí aplikace pořizovat snímky do formátu RAW a také fotografie třídit.

ON1 360 si lze podobně jako produkty od Adobe či Zoneru pořídit ve formě předplatného, přičemž součástí je i úložný prostor. Za ON1 Photo RAW se službou ON1 360 zaplatíte ročně 90 USD (s úložným prostorem 200 GB), resp. 180 USD (1 TB). Software ON1 Photo RAW 2020.5 si však i nadále lze zakoupit v podobě doživotní licence, nyní dokonce výhodně za 50 USD. I k této licenční variantě si můžete předplácet službu ON1 360.

Určitě si přečtěte

Články odjinud