Konica Minolta uvádí nové tiskárny řady Magicolor

20. února 2009
TWEET SDÍLET

Magicolor 1650EN

Konica Minolta magicolor 1650EN je určena primárně do kancelářských prostor, kde díky svým rozměrům a neuvěřitelně tichému provozu nevyčnívá a plně uspokojí potřeby malých pracovních skupin. Nový magicolor 1650EN přichází ve třech flexibilních konfiguracích s plnou síťovou kompatibilitou. Pro menší skupiny znamená ideální zařízení pro neomezený přístup k plně barevnému laserovému tisku a posiluje tak jejich nezávislost na centrálních tiskových strojích.

„Právě v nejmenších kancelářích nachází magicolor 1650EN svoje místo”, říká Christina Stubinski, produktový manažer Konica Minolta Business Solutions Europe. „Díky nízké úrovni hluku si uživatelé často ani nevšimnou, že je tiskárna v provozu. Je to tedy zejména atraktivní zevnějšek, co přitahuje uživatelovu pozornost – a samozřejmě také vysoká kvalita tisku.”

  Klepněte pro větší obrázek

Magicolor 1650EN je vybavena tiskovým řadičem Emperon, který umožňuje snadnou integraci do různých systémů – Windows, Mac nebo Linux. Zařízení je kompatibilní s běžnými tiskovými protokoly jako PCL a PostScript (PS). Za vynikající kvalitou tisku se skrývají nejmodernějších technologie. V tomto případě je toho dokladem patentovaný Simitri HD toner, který si vysloužil si respekt pro svůj detailní a jasný tisk, jehož barvy zůstávají dlouho stabilní, mimo jiné také díky vysoké odolnosti proti UV záření.

Dle potřeb uživatelů je možné vybírat ze tří odlišných konfigurací. Vedle standardní verze je dostupná také magicolor 1650EN-d, obohacená o duplexní tisk. Nejsofistikovanější konfiguraci magicolor 1650EN-dt potom ocení skupiny, které produkují větší množství tištěných dokumentů. Typ magicolor 1650EN-dt nabízí standardně duplexní tisk a také druhý podavač papíru.

Klepněte pro větší obrázek

Všechny modely tisknou rychlostí 5 barevných či 20 černobílých stránek za minutu. Pro účely tisku je možné využít papír až o gramáží 209 g/m2. Všechny modely jsou vybaveny LCD displejem a spolu s několika ovládacími tlačítky na přední straně. Ovládání přístroje je velmi intuitivní a kompletní česká lokalizace k tomu ještě více přispívá.

Barevná laserová tiskárna magicolor 1650EN využívá stejně jako většina produktů Konica Minolta ekologický program Clean Planet. Uveďme například, že použité cartridge jsou recyklovatelné až z 99%, anebo že toneru Simitri HD postačí nižší tavící teploty než je zvykem u běžných tonerů. Důsledkem takových vlastností je skutečnost, že uživatel ušetří až 15% energie vyžadované při použití běžných tiskových řešení.

„Díky dostupnosti tří různých konfigurací mohou menší pracovní skupiny nalézt optimální řešení pro specifickou situaci. Výraznou předností zařízení je také to, že dosvědčuje svému uživateli jeho zájem o životní prostředí”, dodává Christina Stubinski.

Magicolor 1600W

Zařízení efektivně využívající vývoje nejmodernějších technologií znamená jedinečnou příležitost k uspokojení tiskových potřeb zejména pro domácí pracovny a malé kanceláře. Hlavním přínosem barevné laserové tiskárny Magicolor 1600W je totiž nanejvýš atraktivní, kompaktní zevnějšek a malé rozměry. Tiskárna tak elegantně zapadá do minimalistického prostředí pracovních stolů, kde je třeba využít každý kousek prostoru

Ve prospěch nové tiskárny Magicolor 1600W rovněž hovoří minimální úroveň hlučnosti při maximálním vytížení funkcí. Tato často vyhledávaná vlastnost velmi úzce souvisí s celkovým, ekologicky nadstandardně přívětivým řešením přístroje včetně minimální spotřeby energie.

Klepněte pro větší obrázek

Kromě své malé velikosti a příjemné tichosti za sebou totiž Magicolor 1600W nezanechává obvyklou ekologickou stopu – použitím Simitri HD toneru se ušetří až 15 % energie potřebné obvykle k laserovému tisku za využití drcených tonerů. Navíc emise výroby toneru Simitri HD se nacházejí 40 % pod běžnou úrovní a po vyčerpání je tonerový zásobník recyklovatelný z 99 %.

Základním předpokladem úspěchu Magicolor 1600W je jeho produktivita, ať už se používá pravidelně nebo příležitostně. Tiskové zařízení umí tisknout plnobarevně při počtu 5 stran za minutu, černobíle 20 stran za minutu. Uživatel dostává kvalitní výtisky s ostrými detaily a reálnými barvami právě díky toneru Simitri HD, který zaručuje také větší odolnost proti UV záření. Domácí uživatelé si budou pochvalovat také jednoduchý vstup zepředu a především skutečnost, že nové zařízení Konica Minolta je cenově dostupné.

Klepněte pro větší obrázek

„Náš nový Magicolor 1600W je příjemná tiskárna pro vaše domácí pracovny,” říká Christina Stubinski, produktový manažer Konica Minolta pro Evropu. „Je příjemná pro oko, příjemná pro ucho – a hlavně je příjemná pro peněženku. Domácí uživatele, kteří chtějí efektní řešení tisku, dostávají spolehlivost a technologickou úroveň, spojenou navíc se snadnou využitelností.”

Magicolor 1600W skutečně vytahuje uživatele z jakési sterility běžného tisku. Disponuje jasně sestaveným ovládacím panelem s pouze několika samostatnými tlačítky. To tvoří ze zařízení velmi jednoduše ovladatelný nástroj, s nímž je práce rychlá a efektivní. Pro domácí uživatele, kteří hledají kompaktní, tiché a atraktivní zařízení bez nutnosti kompromisů ve stupních kvality či tiskových nákladech, je tiskárna ideálním společníkem.


Androidy dostanou dárek pod stromeček. Nejzajímavěji vypadá nová aplikace, která zpřehlední čtení textů

Androidy dostanou dárek pod stromeček. Nejzajímavěji vypadá nová aplikace, která zpřehlední čtení textů

** Androidy dostanou „dárek“ pod stromeček ** Google si připravil drobné aktualizace svých aplikací ** A také jednu novou - užitečný Režim čtení, který umí předčítat nahlas

Martin Chroust
UpdateMobilní aplikace
Netrénované oko rozdíly nepozná. Samsung v příštím roce sjednotí design většiny smartphonů řady Galaxy

Netrénované oko rozdíly nepozná. Samsung v příštím roce sjednotí design většiny smartphonů řady Galaxy

** Samsung v roce 2023 zřejmě sjednotí design řad Galaxy A a Galaxy S ** Telefony střední třídy budou vypadat jako výkonnější „eska“ ** Smartphony budeme rozlišovat jen podle displeje a zadního blesku

Martin Chroust
GalaxyRenderyDesign
Recenze hry Mario + Rabbids: Sparks of Hope. Na pohled jednoduchá tahovka, která nabízí spoustu možností

Recenze hry Mario + Rabbids: Sparks of Hope. Na pohled jednoduchá tahovka, která nabízí spoustu možností

Ubisoft podruhé dostal do rukou licenci na Maria, kterou opět zkombinoval s šílenými králíky. Jak se vydařilo pokračování jejich tahové strategie? 

Martin Nahodil
Mario + Rabbids: Sparks of HopeNintendo SwitchRecenze
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na LEGO hry a nástroje na tvorbu vlastního RPG zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na LEGO hry a nástroje na tvorbu vlastního RPG zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Těchto 15 levných telefonů stojí za to. Dáte za ně jen pár tisíc, a výbava často překvapí

Těchto 15 levných telefonů stojí za to. Dáte za ně jen pár tisíc, a výbava často překvapí

** Vybrali jsme ty nejlepší levné smartphony ** Nejlevnější startují na 2 000 Kč, nejdražší jsou téměř za 6 tisíc ** Většina nabídne alespoň 90Hz displej a některé i 5G konektivitu

Martin Miksa
Nižší třída
40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

V 90. letech už nemůže být o prudérnosti žádná řeč, a tak se vesele odhalovaly i největší hvězdy Hollywoodu. Kdo překoná Sharon Stone a její rafinované přehazování nohy přes nohu?

Marek Čech
Filmy a seriály
Výkon, který předběhl dobu. Test grafické karty MSI GeForce RTX 4090 Suprim X 24G

Výkon, který předběhl dobu. Test grafické karty MSI GeForce RTX 4090 Suprim X 24G

Karta s výkonem RTX 4090 je snem každého hráče. Jen málokterá současná hra ji dokáže ve 4K potrápit.

Adam Vágner
MSIGrafické kartyTesty
Nejlepší aplikace pro tento týden: Deník emocionální pohody, poznámky psané rukou a hubnutí s iPhonem

Nejlepší aplikace pro tento týden: Deník emocionální pohody, poznámky psané rukou a hubnutí s iPhonem

** V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? ** Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. ** Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace