Konica Minolta uvádí nové tiskárny řady Magicolor

Magicolor 1650EN

Konica Minolta magicolor 1650EN je určena primárně do kancelářských prostor, kde díky svým rozměrům a neuvěřitelně tichému provozu nevyčnívá a plně uspokojí potřeby malých pracovních skupin. Nový magicolor 1650EN přichází ve třech flexibilních konfiguracích s plnou síťovou kompatibilitou. Pro menší skupiny znamená ideální zařízení pro neomezený přístup k plně barevnému laserovému tisku a posiluje tak jejich nezávislost na centrálních tiskových strojích.

„Právě v nejmenších kancelářích nachází magicolor 1650EN svoje místo”, říká Christina Stubinski, produktový manažer Konica Minolta Business Solutions Europe. „Díky nízké úrovni hluku si uživatelé často ani nevšimnou, že je tiskárna v provozu. Je to tedy zejména atraktivní zevnějšek, co přitahuje uživatelovu pozornost – a samozřejmě také vysoká kvalita tisku.”

  1650_1.jpg

Magicolor 1650EN je vybavena tiskovým řadičem Emperon, který umožňuje snadnou integraci do různých systémů – Windows, Mac nebo Linux. Zařízení je kompatibilní s běžnými tiskovými protokoly jako PCL a PostScript (PS). Za vynikající kvalitou tisku se skrývají nejmodernějších technologie. V tomto případě je toho dokladem patentovaný Simitri HD toner, který si vysloužil si respekt pro svůj detailní a jasný tisk, jehož barvy zůstávají dlouho stabilní, mimo jiné také díky vysoké odolnosti proti UV záření.

Dle potřeb uživatelů je možné vybírat ze tří odlišných konfigurací. Vedle standardní verze je dostupná také magicolor 1650EN-d, obohacená o duplexní tisk. Nejsofistikovanější konfiguraci magicolor 1650EN-dt potom ocení skupiny, které produkují větší množství tištěných dokumentů. Typ magicolor 1650EN-dt nabízí standardně duplexní tisk a také druhý podavač papíru.

1650_2.jpg

Všechny modely tisknou rychlostí 5 barevných či 20 černobílých stránek za minutu. Pro účely tisku je možné využít papír až o gramáží 209 g/m2. Všechny modely jsou vybaveny LCD displejem a spolu s několika ovládacími tlačítky na přední straně. Ovládání přístroje je velmi intuitivní a kompletní česká lokalizace k tomu ještě více přispívá.

Barevná laserová tiskárna magicolor 1650EN využívá stejně jako většina produktů Konica Minolta ekologický program Clean Planet. Uveďme například, že použité cartridge jsou recyklovatelné až z 99%, anebo že toneru Simitri HD postačí nižší tavící teploty než je zvykem u běžných tonerů. Důsledkem takových vlastností je skutečnost, že uživatel ušetří až 15% energie vyžadované při použití běžných tiskových řešení.

„Díky dostupnosti tří různých konfigurací mohou menší pracovní skupiny nalézt optimální řešení pro specifickou situaci. Výraznou předností zařízení je také to, že dosvědčuje svému uživateli jeho zájem o životní prostředí”, dodává Christina Stubinski.

Magicolor 1600W

Zařízení efektivně využívající vývoje nejmodernějších technologií znamená jedinečnou příležitost k uspokojení tiskových potřeb zejména pro domácí pracovny a malé kanceláře. Hlavním přínosem barevné laserové tiskárny Magicolor 1600W je totiž nanejvýš atraktivní, kompaktní zevnějšek a malé rozměry. Tiskárna tak elegantně zapadá do minimalistického prostředí pracovních stolů, kde je třeba využít každý kousek prostoru

Ve prospěch nové tiskárny Magicolor 1600W rovněž hovoří minimální úroveň hlučnosti při maximálním vytížení funkcí. Tato často vyhledávaná vlastnost velmi úzce souvisí s celkovým, ekologicky nadstandardně přívětivým řešením přístroje včetně minimální spotřeby energie.

1600W_1.jpg

Kromě své malé velikosti a příjemné tichosti za sebou totiž Magicolor 1600W nezanechává obvyklou ekologickou stopu – použitím Simitri HD toneru se ušetří až 15 % energie potřebné obvykle k laserovému tisku za využití drcených tonerů. Navíc emise výroby toneru Simitri HD se nacházejí 40 % pod běžnou úrovní a po vyčerpání je tonerový zásobník recyklovatelný z 99 %.

Základním předpokladem úspěchu Magicolor 1600W je jeho produktivita, ať už se používá pravidelně nebo příležitostně. Tiskové zařízení umí tisknout plnobarevně při počtu 5 stran za minutu, černobíle 20 stran za minutu. Uživatel dostává kvalitní výtisky s ostrými detaily a reálnými barvami právě díky toneru Simitri HD, který zaručuje také větší odolnost proti UV záření. Domácí uživatelé si budou pochvalovat také jednoduchý vstup zepředu a především skutečnost, že nové zařízení Konica Minolta je cenově dostupné.

1600W_2.jpg

„Náš nový Magicolor 1600W je příjemná tiskárna pro vaše domácí pracovny,” říká Christina Stubinski, produktový manažer Konica Minolta pro Evropu. „Je příjemná pro oko, příjemná pro ucho – a hlavně je příjemná pro peněženku. Domácí uživatele, kteří chtějí efektní řešení tisku, dostávají spolehlivost a technologickou úroveň, spojenou navíc se snadnou využitelností.”

Magicolor 1600W skutečně vytahuje uživatele z jakési sterility běžného tisku. Disponuje jasně sestaveným ovládacím panelem s pouze několika samostatnými tlačítky. To tvoří ze zařízení velmi jednoduše ovladatelný nástroj, s nímž je práce rychlá a efektivní. Pro domácí uživatele, kteří hledají kompaktní, tiché a atraktivní zařízení bez nutnosti kompromisů ve stupních kvality či tiskových nákladech, je tiskárna ideálním společníkem.

Určitě si přečtěte

Články odjinud