Konica Minolta: stolní tiskárny po velké objemy

23. září 2010

Konica Minolta představuje nové černobílé stroje formátu A4 s označením bizhub 20 a bizhub 20P, které jsou určeny především pro kanceláře s omezeným prostorem. Nově uváděná zařízení jsou ideální tam, kde je vyžadován kontinuální tisk velkého množství dokumentů.

Přímo na menší pracoviště je určena nová černobílá multifunkce formátu A4 bizhub 20 od společnosti Konica Minolta. Kombinace tiskárny, černobílé kopírky, barevného skeneru a faxu vytvářejí z multifunkce bizhub 20 vhodné doplnění velkoobjemových zařízení formátu A3. Díky kompaktní a lehké konstrukci je stroj ideálním řešením pro menší prostory. Pro zákazníky, kteří nevyžadují funkce kopírky, skeneru či faxu, je připraven model bizhub 20P, vybavený pouze funkcí tisku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
 

Příjemně rychlá tiskárna bizhub 20P s rychlostí až 30 černobílých stran A4 za minutu a prvním výtiskem za méně jak 10 sekund obsahuje tři zásobníky papíru s celkovým objemem 750 listů papíru, které jsou doplněny ručním podavačem papíru s kapacitou 50 listů. Všechny tři zásobníky je možné kombinovat a zamezit tak přerušení tisku z důvodu nedostatku papíru. Celkem je tedy možné bez přerušení vytisknout až 800 listů papíru. Multifunkci bizhub 20 je pak možné dovybavit druhým zásobníkem papíru, díky jemuž disponuje stroj vstupní kapacitou 500 listů, doplněnou ručním podavačem pro 50 listů papíru.

Oboustranný tisk umožňuje mimo jiné také řazení listů do brožury, standardem je tisk více stran v jedné nebo ochranný vodoznak. Ten je užitečný při ochraně důvěrných informací před kopírováním, ale může také zabránit distribuci konceptů. Flexibilitu zařízení Konica Minolta bizhub 20 a bizhub 20P zvyšují funkce přímého tisku z USB a zabezpečený tisk, u kterého je vyžadováno zadání hesla přímo na panelu zařízení, před vytištěním dokumentu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
 

Barevný skener poskytne pohodlí při snímání předloh přímo do e-mailu, ukládáním na předdefinovaný FTP server nebo přímo do připojeného USB flash disku. Rychlost skenování je až 20 černobílých stran za minutu, při snímání samostatných listů ocení uživatelé vestavěný automatický podavač dokumentů. Faxování je možné přímo z počítače bez potřeby dokumenty předem tisknout. Pokud je počítač příjemce vypnutý, zůstávají faxy uloženy přímo v zařízení a jsou příjemci doručeny při opětovném zapnutí počítače.

Tiskárna bizhub 20P a multifunkce bizhub 20 uspokojí svým ekologickým a ekonomickým charakterem i zákazníky, kteří se snaží snížit tiskové náklady a zároveň jim není lhostejný vliv na životní prostředí. Standardní oboustranný tisk pomáhá snížit spotřebu papíru, toner s vysokou životností pak zvládne potisknout až 8 000 stran. Díky své nízké spotřebě energie a inteligentnímu úspornému režimu jsou oba stroje Konica Minolta certifikovány štítkem Energy Star.

Produktový manažer Konica Minolta, Martin Doušek k novince dodává: „Nové bizhuby 20 a 20P jsou velmi zdařilou kombinací malých prostorových nároků a vysokého výkonu. Tři oddělené zásobníky umožňují okamžitý přístup až ke třem různým typům papíru, případně zamezují přerušení tisku rozsáhlých úloh z nedostatku papíru.“
 

Témata článku: Tiskové zprávy


Jak na fotografování s dlouhým časem v noci a ve dne

Jak na fotografování s dlouhým časem v noci a ve dne

Expoziční čas je jednou ze tří (čas, clona, citlivost) veličin, které jsou pro vznik fotografie nejdůležitější, nemluvě o jejich vzájemné závislosti. Jak správně na dlouhou expozici a k čemu je dobrá?

Petr Březina
Fotoškola
Affinity 2 už má všechny grafické nástroje v jednom balíku. Na rozdíl od Photoshopu je však pořád bez předplatného

Affinity 2 už má všechny grafické nástroje v jednom balíku. Na rozdíl od Photoshopu je však pořád bez předplatného

**Britský Serif vydal druhou generaci nástrojů rodiny Affinity. **Do portfolia přibyl Publisher pro iPad. **Nově si i koupíte všechny nástroje v jedné zvýhodněné licenci.

Petr Urban
Affinity PhotoFotografický software
10 filmů o fotografii, které byste měli vidět

10 filmů o fotografii, které byste měli vidět

Filmy, ve kterých hraje důležitou roli fotografie či fotograf vznikají už dlouhá desetiletí. Existuje však více filmů, než jen legendární Zvětšenina, kamery natáčí dál a v hlavách filmařů se rodí nové neotřelé příběhy…

Petr Březina
Kultura
6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

Helena Vyplelová
Fotografický software
7 legendárních filmových kompaktů, které musíte vyzkoušet

7 legendárních filmových kompaktů, které musíte vyzkoušet

Pokukujete po analogovém přístroji, s nímž byste si mohli vyzkoušet fotografování na film? Nebo si chcete vytvořit malou analogovou sbírku? Snadno ovladatelné kinofilmové kompakty vám mohou otevřít cestu do hlubin analogové fotografie.

Helena Vyplelová
Technika
Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s plnoformátovým snímačem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

Petr BřezinaJan Pánek
Full-frame
20 tipů pro lepší fotografování svateb

20 tipů pro lepší fotografování svateb

Ačkoli běžnému životu stále brání nejrůznější omezení související s koronavirovou epidemií, svatby a pohřby tu s námi budou stále.

Jan Pánek
FotografovéFotoškola