Konica Minolta Dimage X60: malý, ale šikovný

17. června 2005
TWEET SDÍLET
Konica Minolta Dimage X60: malý, ale šikovný
Přinášíme vám slibovanou podrobnou recenzi ultrakompaktního stylového modelu Dimage X60 s 5 miliony efektivních megapixelů. Spolu s námi máte možnost se přesvědčit, zda je X60 skutečně důstojným nástupcem modelu X50, a zjistit, co všechno vám tento přístroj může nabídnout.

Celkové hodnocení

Lehká ovladatelnost spolu s možnostmi úprav snímků a videa přímo ve fotoaparátu zaujme jistě každého, kdo se chce především bavit. Pro náročnější zábavu je k fotoaparátu vyráběno i podvodní pouzdro odolávající hloubce 40 m pod hladinou, které však přístroj ochrání nejen pod vodou. Velikostí je Dimage skvěle přenosná, nevysouvající se objektiv má i tu výhodu, že je před poškozením více chráněn. Využít fotoaparát jako diktafon také není k zahození. Velký LCD displej má sice malé rozlišení, ale je to lepší než mít LCD displej třeba poloviční.

Tedy až na obrazovou kvalitu tu máme šikovný stylový ultrakompakt, se kterým si fotografování užijete. Konika Minolta jej sice prodává za poměrně nemalou cenu, ta jde ovšem na vrub především skvělým rozměrům a použité technologii řešení objektivu. Jelikož jde nyní o novinku, očekávala bych v dohledné době cenový pokles.

Plusy:

  • skladnost
  • post úpravy fotografií
  • ovládání
  • velký LCD displej

Minusy:

  • obrazová kvalita
  • šum
  • nelze zobrazit expoziční hodnoty (čas, clona)

Cena:

  • 9 990 Kč vč. DPH

Zdroj: 

Konica Minolta Česká republika
www.konicaminolta.cz

Témata článku: Testy, Sony

Určitě si přečtěte

Podzimní Zoner Photo Studio X: vyzkoušeli jsme nové funkce

Podzimní Zoner Photo Studio X: vyzkoušeli jsme nové funkce

15 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Zoner Photo StudioSoftware
11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s vyměnitelným objektivem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

92 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Zrcadlovky