Komentovaný Manuel Álvarez Bravo dnes v 17 hodin

27. října 2005
TWEET SDÍLET

Dovolujeme si pozvat vás na poslední komentovanou prohlídku retrospektivní výstavy Manuela Álvarez Brava, která se bude konat ve čtvrtek 27 . 10. od 17 hodin v Langhans Galerii Praha (Vodičkova 37, Praha 1). Expozicí, jež představuje Álvarezovu tvorbu od raných prací z roku 1920 až po fotografie z roku 1998, vás provede specialista na latinskoamerické umění prof. Pavel Štěpánek.


Portrét věčnosti, 1935 - Zasnění, 1931

Mistr mexické fotografie Manuel Álvarez Bravo (1902-2002), jeden ze zakladatelů moderní fotografie, se poprvé představuje v Česku. Výstavu připravila Langhans Galerie Praha společně s Velvyslanectvím Spojených států mexických. Cena je zahrnuta ve vstupném do výstavy (plné 60,- Kč, poloviční 30,- Kč,skupinové 20,- Kč).

V jednom z výstavních sálů zároveň probíhá výstava projektu současného amerického fotografa Geralda Sloty "Nalezeno". Americký umělec (nar. 1965) vystavuje fotografie vzniklé na základě anonymních negativů. Kupuje je na prodejích pozůstalostí a pozměňuje kresbou, stříháním a dalšími zásahy.

zdroj: www.langhansgalerie.cz

Určitě si přečtěte

Fotografie týdne: Zázrak a jeho různé podoby

Fotografie týdne: Zázrak a jeho různé podoby

Říci, co je to vlastně zázrak, je velice problematické. Zázrak je etymologicky to, co se stane za zrakem.

Michal Černý

Canon EOS M6 II: Poddajný, nenápadný a výkonný [test]

Canon EOS M6 II: Poddajný, nenápadný a výkonný [test]

Canon EOS M6 II je pokročilá bezzrcadlovka, která by svými parametry mohla vyhovovat jak začátečníkům, tak pokročilým fotografům. Co je na tom pravdy? Čtěte v našem testu.

9 Helena Vyplelová

Nikon D780 – zrcadlovka, která občas zapomene na zrcátko

Nikon D780 – zrcadlovka, která občas zapomene na zrcátko

Dlouho očekávaný nástupce oblíbené plnoformátové zrcadlovky Nikonu D750 těží z bezzrcadlovkového systému Z – nabídne detekci fáze na snímači i 4K video. Současně Nikon rozšiřuje nabídku světelných telezoomů.

17 Helena Vyplelová

Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Digitální fotoaparát může být zdrojem radosti, štěstí, ale především i „nakopnutím“ ke kreativnímu ztvárnění reality u mnoha začínajících fotografů. Vánoční svátky se blíží a s nimi také ideální období pro výhodné nákupy.

29 Petr Březina