Kodak Reelz – digitalizační stanice pro 8mm film zvládne Full HD rozlišení

Kodak Reelz – digitalizační stanice pro 8mm film zvládne Full HD rozlišení

Digitalizace filmových fotografií není ničím novým a mnoho filmových fotografů skenuje své negativy minimálně kvůli archivaci. Někteří však tímto krokem začínají samotnou postprodukci svého díla a s úspěchem používají speciální filmové skenery negativů anebo sáhnou po plochém skeneru.

kodak-reelz.jpg

V případě filmového videa je však digitalizace o něco pracnější, už jen proto, že i krátké video v praxi znamená několik desítek metrů filmového pásu. Pomocníkem v tomto směru by měla být nová stanice pro zpracování filmových pásů Kodak Reelz.

Digitalizační stanice Reelz pracuje s 8mm a Super 8 filmy, které převede do digitální podoby s rozlišením Full HD, tedy 1080 bodů na výšku. Stanice pojme 3", 5" a 7" role filmu. Pro ovládání je pak určena sada tlačítek a pětipalcová obrazovka. Výsledné digitální video ve formátu mp4 se ukládá na SD kartu s kapacitou maximálně 128 GB.

kodak-reelz-rear.jpg

K práci se stanicí není třeba počítač, jelikož je vše zpracováno interně. Podle výrobce je uvnitř osazen snímač s rozlišením 8 Mpx, takže není v budoucnu vyloučena aktualizace firmwaru, která by mohla přidat až 4K rozlišení.

Rozhraní pro ovládání by mělo být intuitivní a přehledné, na displeji pak vedle ovládání přístroje můžete zobrazit i náhled oskenovaného filmu a k dispozici je i několik dalších funkcí, jako zoom, srovnání a úprava ostrosti, úprava odstínu nebo expozice. Stanice Kodak Reelz je již v prodeji, cena byla stanovena na 450 USD.

Určitě si přečtěte

Články odjinud